Listy z vnútorného azylu II

Kultúra

Listy z vnútorného azylu II

09. 05. 2017 08:00

Umelecká beseda slovenská, Fond výtvarných umení a RTV pozývajú na výstavu štrnástich autoriek „Listy z vnútorného azylu II".

Zámerne sme vybrali hádam najromantickejší mesiac v roku na prezentáciu dámskej - nežnejšej časti členskej základne Umeleckej besedy slovenskej. Výstava Listy z vnútorného azylu II je voľným pokračovaním „jednotky" po takmer 13-tich rokoch. To obdobie uplynulo neplánovane a neuveriteľne rýchlo. K pôvodne vystavujúcim autorkám sa pridala aj novšia - mladšia posila. vzniklo tak neviazané spoločenstvo. Spontánna komunita 14-tich výrazných umeleckých osobností so svojským videním človeka, sveta okolo neho a jedinečným maliarskym rukopisom. Každá z nich nám ponúka intímnu výpoveď svojich pocitov, vlastný svet nevyčerpateľnej fantázie, odhaľuje tajomstvá svojho krehkého vnútra, láskyplné plynutie najtajnejších myšlienok.

Aj v tak neveľkom autorskom zoskupení ja zastúpená pomerne široká škála výtvarných techník, ich vzájomných kombinácií (pastel, olejomaľba, akryl, textil, fotografia, grafika, počítačová grafika, keramická plastika), rôznych umeleckých štýlov, výrazových polôh a inšpiratívnych väzieb prameniacich z osobitosti umeleckej genézy a koncepcie vystavujúcich dám.

Napriek tejto rozmanitosti výstava nepôsobí nesúrodo. Celkové vyznenie spája nefalšovaná úprimnosť výpovede citlivej ženskej duše, ktorej ani plynúci čas neublíži.

Výstava v Galérii Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici je pre návštevníkov prístupná od 9.do 31. mája 2017.

Galéria je otvorená pondelok - piatok 12.00 - 17:00.

Vstup voľný

text: Barbora Ružová, ilustrácia: Běla Kolčáková

Živé vysielanie
??:??