Z československej televíznej histórie

Spoločnosť

Z československej televíznej histórie

05. 01. 2018 16:20

Do spoločnej československej mediálnej histórie nepatrí len rozhlas, ale aj Československá televízia. Kedysi to bola jediná televízia, ktorá v Československu vysielala. Prvý program sa vysielal z Prahy federálne pre celú republiku. Druhý program bol určený pre jednotlivé republiky osobitne – českú a slovenskú. Vďaka archívu a osobným spomienkam Ľuboš Kasala dnes pripomína slovenský programový podiel na spoločnom televíznom vysielaní do roku 1990. 

1. časť
Stiahnuť audio súbor

Dnes uzatvárame seriál spomienok na spoločnú mediálnu históriu v Československom rozhlase a televízii. Pred 25 rokmi musela Slovenská televízia na seba prebrať pôvodné úlohy federálnej televízie a to sa nezaobišlo bez problémov.  Ľubošovi Kasalovi o nich povedal vtedajší ústredný riaditeľ Peter Malec, ktorý začal riadiť Slovenskú televíziu 1. októbra 1992.

2. časť
Stiahnuť audio súbor

Dnes sú Slovenská televízia ako aj Slovenský rozhlas stabilnou súčasťou spoločného verejnoprávneho média, ktoré podľa výsledkov výskumu ponúka svojim divákom a poslucháčom najobjektívnejšie spravodajstvo.

Autor: Ľuboš Kasala; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??