Týždeň dobrovoľníctva

Relácie

Týždeň dobrovoľníctva

21. 09. 2018 11:43

Nebaví vás práca, upadli ste do stereotypu alebo máte pocit že vám niečo v živote chýba? Skúste dobrovoľníctvo. Nové kontakty, aktivity a hlavne dobrý pocit vám možno dobijú baterky. Tak ako Kláre Grausovej. V Príbehu na týždeň tentoraz vyskúšame kožu dobrovoľníka.

Týždeň dobrovoľníctva . 1. časť
Stiahnuť audio súbor

Pílka, vŕtačka, kladivo a klince. Aj tieto nástroje na chvíľu vystriedali mikrofón v rukách Kláry Grausovej. Spolu s ďalšími dobrovoľníkmi sa zapojila do Týždňa dobrovoľníctva:  projekt je trochu nezvyčajný. Vyrobiť pre občianske združenie ekologický alternatívny dopravný prostriedok - loď alebo kompu, ktorá má preplávať morom áut. Ide samozrejme o symbol, o ochranu chodca, človeka z mesta, ktorého z jeho priestoru vytláčajú autá. Bolo okolo toho veľa vŕtania, pílenia, lepenia, ale aj veľa smiechu.

Týždeň dobrovoľníctva - 2. časť
Stiahnuť audio súbor

Keď uvidíte niekedy na frekventovanej Šancovej ulici v Bratislave plávať po ceste loď, tak vedzte, že ide o spojenie susedov, o tichý protest proti moru áut a nepriechodným cestám.

Včera sme stavali alternatívny ekologický dopravný prostriedok a dnes v rámci Týždňa dobrovoľníctva pracovala Klára Grausová v bratislavskom Múzeu dopravy. Na programe je veľké upratovanie a k dispozícii približne dvadsiatka dobrovoľníkov. Tých koordinuje riaditeľ Múzea Ernest Huska.

Týždeň dobrovoľníctva - 3. časť
Stiahnuť audio súbor

Týždeň dobrovoľníctva je v plnom prúde a Klára Grausová spolu s ďalšími dobrovoľníkmi navštívila tentoraz Občianske združenie Impulz na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Petržalke. Zoznámili sa s osadenstvom a potom vyrábali keramické misky a vonné sviečky na podporu chránenej dielne.

Týždeň dobrovoľníctva - 4. časť
Stiahnuť audio súbor

Týždeň dobrovoľníctva ukončíme v domove pre seniorov. Aj oveľa mladší ľudia majú niekedy problémy s modernou technikou, pre seniorov je preto pomoc potrebná. Otvoriť si mail, online cestovný poriadok, spojiť sa s deťmi v ďalekej cudzine, to všetko skúšali spoločne s partiou dobrovoľníkov. Patrila medzi nich aj Klára Grausová: 

Týždeň dobrovoľníctva - 5. časť
Stiahnuť audio súbor

Autorka a foto: Klára Grausová

Živé vysielanie
??:??