Jaskyňa mŕtvych netopierov

Relácie

Jaskyňa mŕtvych netopierov

26. 04. 2019 11:43

Jaskyne. Na Slovensku ich máme vyše 7000. Väčšina z nich však zostáva pred ľudským okom dobre skrytá. Vodou vytvorené umelecké diela pod povrchom zeme hľadajú, objavujú a skúmajú jaskyniari. Práve k nim sa tento týždeň pridá redaktorka Klára Grausová. 

Jaskyňa mŕtvych netopierov - 1. časť
Stiahnuť audio súbor

Kedysi v nich žili naši predkovia, často boli aj príbytkom zvierat...v našom príbehu sa pohybujeme v tmavých, tajomných priestoroch, ktoré musel niekto objaviť, preskúmať a zvážiť, či sú vhodné aj pre návševníkov. Klára Grausová dnes v sprievode  Maroša Katreniaka objavuje - Jaskyňu mŕtvych netopierov.

Jaskyňa mŕtvych netopierov - 2. časť
Stiahnuť audio súbor

Objaviť a preskúmať jaskyňu je hotová veda. A to doslova. V dnešnej časti Príbehu pokračuje Klára Grausová vo svojom putovaní Jaskyňou mŕtvych netopierov v sprievode skúsených jaskyniarov. 

Jaskyňa mŕtvych netopierov - 3. časť
Stiahnuť audio súbor

Stovky metrov pod zemským povrchom, v Jaskyni mŕtvych netopierov, pokračuje vo svojom putovaní naša redaktorka Klára Grausová. Spoločnosť jej robia skúsení jaskyniari. No ani tí sa občas nevyhnú zraneniam. Vtedy nastupujú dobrovoľníci jaskynnej Horskej záchrannej služby na čele s Petrom Nemcom.

Jaskyňa mŕtvych netopierov - 4. časť
Stiahnuť audio súbor

Na Slovensku do súčasnosti jaskyniari objavili viac než 7000 jaskýň. Každá z nich je unikátna priestormi, výzdobou, ale aj názvami či legendami s ňou spojenými. Klára Grausová dnes v našom Príbehu ukončí putovanie Jaskyňou mŕtvych netopierov.

Jaskyňa mŕtvych netopierov - 5. časť
Stiahnuť audio súborAutorka a foto: Klára Grausová

Živé vysielanie
??:??