Etiópia - krajina, kde pomáha slovenská Dobrá novina

Cestovateľské kino

Etiópia - krajina, kde pomáha slovenská Dobrá novina

06. 01. 2018 15:51

Práve dnes, na sviatok Troch kráľov sa končí koledovanie Dobrej noviny – slovenskej zbierky, ktorá finančne pomáha v chudobných častiach Afriky. Stredobodom jej pozornosti  aj v tomto roku je Etiópia a práve o tejto krajine nám dnes porozprávajú Darina Maňurová a Danica Olexová. Keďže patrí k najstabilnejším štátom východnej Afriky, zohráva dôležitú úlohu pri mierových rozhovoroch o  Južnom Sudáne alebo o nastolení demokracie v Somálsku. Aj Etiópia však má svoje problémy - obrovské rozdiely nielen v prírodných, ale aj životných podmienkach. Pýtala sa na to Eva Vasilová: 

1. časť
Stiahnuť audio súbor

Krajina 11 krát väčšia ako Slovensko, v ktorej žije vyše 100 miliónov obyvateľov. O Etiópii nám dnes rozprávajú Darina Maňurová a Danica Olexová z Dobrej noviny. Kolednícka zbierka v tejto časti Afriky pomáha napríklad v oblasti Alitena na severe krajiny, kde spolufinancuje napríklad tamojšie zdravotnícke centrum a  terénnu sanitku pre ľudí z ťažko dostupných osád. Evu Vasilovú zaujímalo, akým jazykom sa tam hovorí:

2. časť
Stiahnuť audio súbor

Aj takéto zážitky a skúsenosti si z Etiópie priniesli Darina Maňurová a Danica Olexová z Dobrej noviny. Ak chcete vidieť miesta a ľudí, o ktorých nám rozprávali, pozrite si fotografie v galérii článku.

Autorka: Eva Vasilová; Foto: Dobrá novina

Živé vysielanie
??:??