Vietnam – na motorke po Hočiminovej horskej ceste

Cestovateľské kino

Vietnam – na motorke po Hočiminovej horskej ceste

11. 01. 2020 16:28

Vietnamská socialistická republika – kedysi jedna z partnerských krajín bývalého Česko-Slovenska. Veľa Vietnamcov u nás v časoch socializmu študovalo a pracovalo, no a dnes poznáme skôr ich kuchyňu vďaka rôznym bistrám a reštauráciám. Ako to v tejto krajine vyzerá – išiel sa pozrieť cestovateľ Milan Hano aj s priateľkou a keďže sa chceli presúvať na motorke, po prílete do Saigonu si ju kúpili. Prečo ? Vysvetlil Eve Vasilovej: 

Vietnam – na motorke po Hočiminovej horskej ceste 1
Stiahnuť audio súbor

Na motorke po Hočiminovej horskej ceste vo Vietname – o tomto dobrodružstve nám dnes rozpráva cestovateľ Milan Hano. A medzi príjemné a nečakané zážitky v tejto krajine patrí napríklad festival kávy, na ktorý natrafil náhodou v jednom z tamojších mestečiek. Aj o tom viac povedal Eve Vasilovej:

Vietnam – na motorke po Hočiminovej horskej ceste 2
Stiahnuť audio súbor

Vietnam – o tejto krajine v juhovýchodnej Ázii nám dnes rozpráva cestovateľ Milan Hano. Ako už vieme, na vlastné oči sa presvedčil o kráse tamojšej Dračej zátoky, ktorá je zapísaná aj do prírodného dedičstva UNESCO. V tomto zálive sa však vybral aj na ostrov Cat Ba, kde je aj národný park. Ale viac už prezradil Eve Vasilovej:

Vietnam – na motorke po Hočiminovej horskej ceste 3
Stiahnuť audio súbor

Aj takýto je Vietnam ako ho zažil cestovateľ Milan Hano.

Autorka: Eva Vasilová; Foto: Milan Hano

Živé vysielanie
??:??