Vladimír Skyba

Hosť Dobrého rána

Vladimír Skyba

14. 05. 2017 08:51

V týchto dňoch si katolícky svet pripomína sté výročie od Fatimských zjavení. Pri tejto príležitosti navštívil 12. a 13 mája pápež František portugalskú Fatimu. Svätý otec okrem iného predsedal slávnostnej liturgii, počas ktorej kanonizoval dve z troch fatimských detí, ktorým sa zjavila Panna Mária – blahoslaveného Františka a blahoslavenú Hyacintu Martových. Aj my sa dnes v dobrom ráne budeme rozprávať o fenoméne mariánskych zjavení. Hosťom Štefana Chrappu je generálny vikár bratislavskej eparchie Vladimír Skyba. Čo si predstaviť pod pojmom „mariánske zjavenia“?

1. časť
Stiahnuť audio súbor

Dnes ráno sa pri príležitosti stého výročia fatimských zjavení rozpráva s generálnym vikárom bratislavskej eparchie – otcom Vladimírom Skybom, náš kolega Štefan Chrappa.

2. časť
Stiahnuť audio súbor

Čo pre katolíkov znamená  „FATIMA“?

3. časť
Stiahnuť audio súbor

Vyhodnocovanie autentickosti mariánskych zjavení je komplikovaná záležitosť. Paradoxne najrezervovanejšie sa o týchto fenoménoch, vyjadruje samotná katolícka cirkev. Je to podobné, ako pri kauzách svätých. Ide totiž o dôveryhodnosť celej inštitúcie, preto nemožno robiť urýchlené závery, ktoré by boli postavené na dojmoch, či emóciách.

4. časť
Stiahnuť audio súbor

Dnešné ráno sme venovali Fatime a mariánskym zjaveniam. S gréckokatolíckym kňazom, generálnym vikárom bratislavskej eparchie túto tému rozoberal Štefan Chrappa.

5. časť
Stiahnuť audio súbor

Autor: Štefan Chrappa foto: skeeze

Živé vysielanie
??:??