MIloš Lichner

Hosť Dobrého rána

MIloš Lichner

18. 06. 2017 08:51

Žalmy kráľa Dávida patria medzi duchovné klenoty. Ich sila a krása inšpirovala a inšpiruje nielen veriacich Židov, či kresťanov, ale aj umelcov, básnikov, spisovateľov a svojim presahom oslovujú aj ľudí neveriacich. V týchto dňoch v Bratislave uviedli rozsiahlu publikáciu, ktorá so žalmami úzko súvisí. Dostal ju dokonca aj pápež František. Viac o tomto významnom počine porozpráva dnes ráno Štefannovi Chrappovi dekan Teologickej fakulty Trnavskej univerzity, rímskokatolícky kňaz a jezuita Miloš Lichner. 

1. časť
Stiahnuť audio súbor

O žalmoch a ich komentovanom vydaní, sa dekanom Teologickej fakulty Trnavskej univerzity jezuitom Milošom Lichnerom rozpráva Štefan Chrappa.

2. časť
Stiahnuť audio súbor

Komentované vydanie Žalmov 51 až 75 vznikalo tri roky a podieľalo sa na ňom vyše dvadsať ľudí.

3. časť
Stiahnuť audio súbor

Aktuálne knižné komentované vydanie biblických žalmov má vo svojej knižnici dokonca aj svätý otec František a do daru ho dostal aj hlavný rabín mesta Rím. Je to prelomové dielo, ktoré má za úlohu vzdelávať a inšpirovať.

4. časť
Stiahnuť audio súbor

Dnešné nedeľné dobré ráno patrilo starozákonným žalmom. Štefan Chrappa sa rozprával o novom komentovanom vydaní tohto duchovného klenotu s dekanom teologickej fakulty Trnavskej univerzity, jezuitom a rímskokatolíckym kňazom Milošom Lichnerom. Zaujímalo nás, ktorý zo žalmov inšpiruje nášho hosťa.

5. časť
Stiahnuť audio súbor

Autor: Štefan Chrappa; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??