Michal Oláh

Hosť Dobrého rána

Michal Oláh

07. 01. 2018 08:51

Dnes sú to presne dva roky, čo nás opustil salezián, politický väzeň,  predseda konfederácie politických väzňov Slovenska, no najmä názorový vodca a človek veľkého srdca Anton Srholec. Možno o ňom povedať, že bol ambasádorom starostlivosti o bezdomovcov v našej krajine. Po nežnej revolúcii založil útulok pre ľudí bez domova Resoty. A dnešné Dobré ráno bude patriť práve tomuto zariadeniu, ktoré je zhmotneným duchovným odkazom Antona Srholca.
Našim hosťom bude človek, ktorý spravovanie domu Resoty prebral po donovi Antóniovi. Vysokoškolský pedagóg a sociálny pracovník Michal Oláh. Rozpráva sa s ním Štefan Chrappa.  

1. časť
Stiahnuť audio súbor

Michal Oláh je vysokoškolský profesor a sociálny pracovník je hosťom v dnešnom Dobrom ráne a rozpráva sa s ním Štefan Chrappa. 

2. časť
Stiahnuť audio súbor

Dnes ráno spomíname na saleziána Antona Srholca a približujeme si plody jeho práce v podobe zariadenia pre ľudí bez domova Resoty, ktoré funguje v Bratislave.

3. časť
Stiahnuť audio súbor

Dnes ráno je naším hosťom, s ktorým sa rozpráva Štefan Chrappa vysokoškolský profesor a sociálny pracovník Michal Oláh. Pri svojej profesii je konfrontovaný s veľkým množstvom utrpenia a smutných životných príbehov, preto nás zaujímalo, ako to od seba dokáže odfiltrovať? Je to vôbec možné?

4. časť
Stiahnuť audio súbor

Štefan Chrappa sa dnes ráno rozpráva s vysokoškolským pedagógom a sociálnym pracovníkom prof. Michalom Oláhom, ktorý spravuje útulok pre bezdomovcov Resoty. Ten funguje už vyše dvadsaťštyri rokov a založil ho salezián Anton Srholec, ktorý nás opustil práve siedmeho jaunára v roku 2016.
V súvislosti s bezdomovcami, tulákmi, či žobrákmi často rezonuje otázka: „Dať im peniaze na ulici, alebo nie?“

5. časť
Stiahnuť audio súborAutor: Štefan Chrappa; Ilustr. foto: FB Michal Oláh

Živé vysielanie
??:??