Naši a svetoví: Eva Bartels, neurologička

Ľudia

Naši a svetoví: Eva Bartels, neurologička

09. 06. 2018 17:27

Vždy ju zaujímala medicína, ale aj jazyky a cestovanie. Keď sa rozhodovala, ktorým smerom sa  v živote vyberie, zasiahol otec.  Dnes je z nej svetovo uznávaná neurologička,  s vlastným Centrom neurologickej a vaskulárnej diagnostiky v Mníchove. Profesorka Eva Bartels, prišla  na Slovensko a stretla sa aj s Ľubicou Hargašovou. 

1. časť
Stiahnuť audio súbor

Svetovo uznávaná neurologička profesorka Eva Bartels  je  mimoriadne elegantná, vysoká, štíhla dáma.  A navyše je to žena činu. Jej neurosonologické výskumy a objavy obdivuje a už využíva takmer celý svet.  

2. časť
Stiahnuť audio súbor

Farebná duplexná sonografia mozgu. Farebná kódovaná duplexná ultrasonografia mozgových ciev. To sú názvy  len dvoch odborných  publikácií , plných fotografií z autorskej dielne prof. Evy Bartels. Slovensky, ktorá  sa  s plným nasadením pustila do objavovania tajomstiev neurológie. Ale Ľubica Hargašová  pri osobnom stretnutí zistila, že popri vede vôbec nezabúdala na rodinu. Práve naopak.

3. časť
Stiahnuť audio súbor

Profesorka Eva Bartels si vlastne splnila aj sen z mladosti. Plynulo hovorí niekoľkými jazykmi, cestuje po svete - nie síce za pamiatkami, ale za odborníkmi, informuje o najnovších poznatkoch v neurosonografii. A rada sa zastaví aj doma. Vždy sa teší, keď niečo nové prinesie aj na svoju Alma Mater v Bratislave.

Autorka: Ľubica Hargašová; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??