Lesnícky náučný chodník Krivoklát - Bolešov

Rádiovíkend pozvánky a reportáže

Lesnícky náučný chodník Krivoklát - Bolešov

12. 08. 2017 09:45

V najbližších chvíľach vás zoberieme na lesnícky náučný chodník, kde nájdeme viacero párov kozích rohov - naozajstné aj skalné; poďme sa so Sylviou Hoffmannovou prejsť do Bielych Karpát na trasu z Krivoklátu do Bolešova. S pracovníčkami Odštepného závodu Považská Bystrica štátneho podniku Lesy Slovenskej republiky Janou Mjartanovou a Evou Gabovičovou si urobili prvú zastávku na začiatku chodníka, kde sa začína Krivoklátska tiesňava:

Lesnícky náučný chodník Krivoklát - Bolešov
Stiahnuť audio súbor

Lesnícky náučný chodník Bolešov - Krivoklát má niečo cez 8 kilometrov. Keďže vedie po asfaltovej ceste, je vhodný aj pre cyklistov a zdatných vozičkárov.


Texty k foto (Autorka: Sylvia Hoffmannová)

Snímka 1 - Tam, kde sa s nami lúči obec Krivoklát, tam sa začína lesnícky náučný chodník. Bralá po bokoch cesty tvoria Krivoklátsku tiesňavu.

Snímka 2 - S pracovníčkami Odštepného lesného závodu Evou Garajovou (vľavo) a Janou Mjartanovou pri rozhľadni.

Snímka 3 - Na tabuli pod rozhľadňou nájdete mapu chodníka s vyznačením miesta, kde sa nachádzate, i oboch výrazných kopcov, ktoré vidno zhora.

Snímka 4 - Pohľad z rozhľadne na Vršatské bradlá.

Snímka 5 - Horáreň Chrastková. Nájdete pri nej ukážky ekologického získavania elektrickej energie zo slnka i z vetra. A názorný príklad, ako vyzerá jeden kubický meter a jeden priestorový meter dreva.

Snímka 6 - Ak skalný výtvor Kozie rohy pre zeleň stromov neuvidíte, pozriete si ho aspoň na informačnej tabuli.

Snímka 7-8 - Dračia studňa.

 

Autorka a foto: Sylvia Hoffmannová

Živé vysielanie
??:??