Ráno na Osnici v Malej Fatre

Rádiovíkend pozvánky a reportáže

Ráno na Osnici v Malej Fatre

11. 11. 2017 09:30

Predstavte si tmu tmúcu a nad hlavou more hviezd: v takejto atmosfére sme začínali prechádzku v Malej Fatre, na ktorú vás zoberiem. Do prírody sme sa vybrali takpovediac uprostred noci spolu so starostkou Párnice Miladou Antalovou a s vedúcim strážnej služby Národného parku Malá Fatra Michalom Babničom. Nevyrazili sme na obyčajnú túru, ale na kontrolu:

1. časť
Stiahnuť audio súbor

V Rádiovíkende sme dnes na kontrolnej prechádzke, pretože podľa návštevného poriadku Národného parku Malá Fatra v noci sa nemožno prechádzať po turistických chodníkoch. Cestou na Osnicu spolu s vedúcim strážnej služby Národného parku Michalom Babničom a starostkou Párnice Miladou Antalovou sme si overili, že turisti to rešpektujú - nestretli sme nikoho. Možno aj preto, že počasie nebolo ideálne: vietor tlačil pocitovú teplotu poriadne dolu. Skrehnutí sme zastali pod vrcholom Osnice, kde fúkalo trochu slabšie. Využila som čas a spýtala sa párnickej richtárky, ktorý kus prírody v okolí svojej obce má najradšej:

2. časť
Stiahnuť audio súbor

Na Osnicu v Malej Fatra sa dostanete po modrej značke z Párnice približne za 3,5 hodiny. Len o trochu dlhšie vám to bude trvať po modrej z Terchovej-Bieleho potoka.

Texty k foto (autorka: Sylvia Hoffmannová)

Snímka 1 - Ešte pár metrov a sme na Osnici. Začína svitať.

Snímka 2 - Stojíme na rovnakom mieste pár minút a už je vidnejšie.

Snímka 3-6 - Pohľad z Osnice na zahmlenú dolnú Oravu. Rovnaký pohľad a vždy iné svetlo...

Snímka 7 - Vraciame sa, ale ešte sa obzeráme dozadu a fotografujeme vrchol Osnice.

Snímka 8 - Jesenná hra prírody pod Osnicou.

 

Autorka Sylvia Hoffmannová

Živé vysielanie
??:??