Na chodníku z Novej Bane do Žarnovice

Rádiovíkend pozvánky a reportáže

Na chodníku z Novej Bane do Žarnovice

02. 12. 2017 09:30

Nenáročná prechádzka s pozoruhodnými zastávkami – to nás čaká v tejto reportáži. Spolu s vysokoškoláčkou Michaelou sa necháme viesť po modrej turistickej značke z Novej Bane do Žarnovice. Idú s nami domáci: šéf žarnovického Klubu slovenských turistov Jozef Štefanka a Žofia Hanusová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Gron. Začíname nad Novou Baňou na mieste, kde sa hodí stíšiť hlas; na mieste, vhodnom na zamyslenie: 

1. časť
Stiahnuť audio súbor

V Rádiovíkende sme sa vybrali na modrú turistickú značku, ktorá spája dve mestá – Novú Baňu a Žarnovicu. Na trasu nás pozvali domáci: Žofia Hanusová z oblastnej organizácie cestovného ruchu Gron a šéf Klubu slovenských turistov v Žarnovici Jozef Štefanka. Značka nás priviedla na vrch s názvom Johan. Tam sme trochu odbočili z chodníka, aby sme sa dostali na miesto s výhľadom na záver novobanskej doliny:

2. časť
Stiahnuť audio súbor

Bez odbočiek trvá prechádzka po modrej značke asi 4,5 hodiny, za ktoré prejdete približne 15 kilometrov. Trasa sa začína na železničnej stanici v Žarnovici a končí v centre Novej Bane (alebo naopak).

Texty k foto (Autorka: Sylvia Hoffmannová):

Snímka 1 – Pútnické miesto Kohútovo nad Novou Baňou.

Snímka 2 – Naša výprava: (zľava) Žofia Hanusová, Jozef Štefanka, vysokoškoláčka Michaela. V pozadí sekvojovec na Kohútove.

Snímka 3 – Rozhľadňa nad Novou Baňou.

Snímka 4-6 – Výhľady z rozhľadne nad Novou Baňou.

Snímka 7-9 – Stúpame na vrch Johan.

Snímka 10 – Pohľad z vrchu Johan na Kostrivrch.

Snímka 11 – Pohľad z chodníka na Horné Hámre a Vtáčnik.

Snímka 12 – Vyhliadka na Ihanove: na dohľad je údolie Hrona a obec Voznica s Richňavskou dolinou.

Snímka 13 – Vpravo Kožený vrch. Cez túto záhradkársku osadu  sme sa dostali na kalváriu, ktorá je priamo nad Žarnovicou.


Autorka: Sylvia Hoffmannová

Živé vysielanie
??:??