Skalky nad Rajeckými Teplicami

Rádiovíkend pozvánky a reportáže

Skalky nad Rajeckými Teplicami

23. 12. 2017 09:30

Dnes budeme spoznávať krásy Rajeckej doliny na hornom Považí. Zoberieme Vás na miesto, ktoré sa nazýva Skalky. Budete z nich mať výhľady do širokého okolia Rajeckých Teplíc. Ide o výčnelok Súľovských skál. Ladislava Eliaša tam zobrali riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Rajecká dolina Mariana Klincová a značkárka z klubu Značkár Lida Igondová. Začali pri známom miestnom jazierku.   

1. časť
Stiahnuť audio súbor

Trasa je nenáročná, vhodná pre rodiny s deťmi, s miernym stúpaním na začiatku a klesaním na konci. Na jej pohodlné prejdenie potrebujete asi 2 hodiny a môžete ísť v oboch smeroch. Nájdete tam aj náučných chodník s 8 panelmi, ktorý vybudovali Lesy Slovenskej republiky.  Ladislava Eliaša sprevádzali značkárka z klubu Značkár Lida Igondová a riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Rajecká dolina Mariana Klincová. Ocitli sa pod vyhliadkou, kde je možnosť vzdelávať sa.

2. časť
Stiahnuť audio súbor

Zo Skaliek môžete zísť po zelenej značke na parkovisko oproti kúpalisku v Rajeckých Tepliciach. V neďalekom parku sa nachádza drevený betlehem. O pár kilometrov ďalej, v Rajeckej Lesnej, nájdete aj ďalší, omnoho väčší betlehem - unikátne rezbárske celoživotné dielo Jozefa Pekaru. Blízko je aj Mariánske pútnické miesto či Lurdská kaplnka, pod ktorou vyviera liečivá voda.  A s vodou sú úzko späté aj kúpele, kde nedávno zaviedli pitné kúry.

Autor a foto: Ladislav Eliaš

Živé vysielanie
??:??