Na bežkách pri Dúbrave

Rádiovíkend pozvánky a reportáže

Na bežkách pri Dúbrave

23. 02. 2019 09:35

Ak si chcete užiť Liptov na bežkách, máte kde. Táto zima s množstvom snehu umožňuje upravovať trasy v okolí viacerých obcí. Niekde sa o trate starajú lyžiarske kluby, niekde obce, niekde partia nadšencov. To tretie platí o Dúbrave na úpätí Nízkych Tatier, známej baníckou tradíciou. Na bežecký okruh som sa vybrala s veselou a akčnou štvoricou. S Bibianou, Gabikou, Majkou a Katkou sme si urobili zastávku po prvom okruhu:  

Na bežkách pri Dúbrave - 1. časť
Stiahnuť audio súbor

Ak ste túto zimu ešte neboli na bežkách nad liptovskou obcou Dúbrava, tak vám to odporúčam. Nadšenci tam upravujú 2-kilometrový okruh. Dobre ho poznajú domáce bežkárky, s ktorými sme spolu krúžili. Je pravda, že trať je na klasické bežkovanie, korčuľovať sa tam nedá. No okruh má zvláštnosť, akú hocikde nenájdete – vysvetľuje Katka Feketíková:

Na bežkách pri Dúbrave - 2. časť
Stiahnuť audio súbor

Pri okruhu nad Dúbravou je tabuľka, ktorá upozorňuje psičkárov, aby tam nechodili na prechádzky. Psie stopy som naozaj na tratiach nezbadala. Ale keďže lesná zver čítať nevie, musíte rátať, že po dlhom čase bez čerstvého snehu bude stopa sem-tam rozbitá od jeleňov či sŕn.

Texty k foto (Autorka: Sylvia Hoffmannová):

Snímka 1 – Kým ráno začne svietiť na bežeckú stopu na Dúbravou slnko, chvíľu to trvá.

Snímka 2 – 4 – Výhľady sponad Dúbravy na Chočské vrchy, Západné Tatry a Kriváň.

Snímka 5 - 6 – Nájdete na týchto snímkach stádo zveri?

Snímka 7 – Bežkárky z Dúbravy na svojej „domovskej“ trase nad obcou.

Autorka: Sylvia Hoffmannová

Živé vysielanie
??:??