Dusičnany v pôde, vode, potravinách

Seriál týždňa

Dusičnany v pôde, vode, potravinách

16. 03. 2017 08:28

Dusičnany sú látky prirodzene sa vyskytujúce v prírode, v pôde, aj vo vode. A teda aj v ovocí a zelenine, čiže - v našich potravinách.  Ak je dusičnanov dostatok, rastliny lepšie rastú, ale čo ak ich je priveľa? O dusičnanoch a dôsledkoch ich konzumácie sa budeme rozprávať po celý tento týždeň. Začína Ľudovít Jakubove. 

1. časť
Stiahnuť audio súbor

Dusík, základná stavebná látka pre všetky rastliny je dodávaná v podstate v optimálnom množstve aj vo forme dusičnanov. Ľudia však prišli na to, že tieto soli kyseliny dusičnej významne pomáhajú rásť poľnohospodárskym plodinám a začali hnojiť - a tým aj znečisťovať životné prostredie nadmerným množstvom dusičnanov a dusitanov.

2. časť
Stiahnuť audio súbor

Dusík - základná stavebná látka, ktorú potrebujú všetky rastliny. Tie potrebujeme my a aby dobre rástli, pomáhame si hnojením dusičnanmi. Je to však vôbec potrebné? Opýtal sa Ľudovít Jakubove Dr. Vladimíra Píša vo Výskumnom ústave pôdoznalectva.

3. časť
Stiahnuť audio súbor

Dusičnany sú síce prirodzenou súčasťou prírody, ale ak to s nimi preženieme, spôsobia nám problémy.

101703160826;mravec;STVRTOK
Stiahnuť audio súbor

Dusík je základná stavebná látka rastlín, prirodzená súčasť pôdy, ale aj umelo pridávaná vo forme dusičnanov pre vyššie poľnohospodárske výnosy. V minulých dňoch sme si povedali, ako nás môže ohrozovať v pôde, vode. Dnes sú na rade potraviny

5. časť
Stiahnuť audio súbor

Budúci týždeň nahradia dusičňany dane. Máme na ne? Či skôr - ako na ne? Poradíme od pondelka.

Autor: Ľudovít Jakubove; Ilustr. foto: Photoshopper24

Živé vysielanie
??:??