Zmrzlina

Seriál týždňa

Zmrzlina

21. 07. 2017 08:28

Náš tohto týždňový seriál bude studený a sladký, určite poteší malých aj veľkých. Hovoriť totiž budeme o zmrzline! Ako sa príprava tejto ľadovej pochúťky zmenila za posledné roky, ktorý druh sa hodí k jednotlivým ročným obdobiam a ako spoznáme kvalitnú zmrzlinu povie spolu so zmrzlinárkami aj Dáša Omastová.

1. časť
Stiahnuť audio súbor

Tento týždeň vám robíme chúťky každé ráno, s obľúbenou letnou "maškrtou" - zmrzlinou. Na tú nemusíte stáť len v radoch pri stánkoch, ale stačí zájsť do obchodu a zmrzlinu od výmyslu sveta môžete servírovať aj doma - na raňajky, na obed i na večeru. Ako sa zorientovať v bohatej ponuke a či drahšia zmrzlina znamená aj lepšia, to otestovala Dáša Omastová.

2. časť
Stiahnuť audio súbor

Už od pondelka spolu raňajkujeme zmrzlinu, aspoň teda vo zvukovej podobe. Aby ste nepovedali, že vám rozprávaním o zmrzline robíme len chute, dnes poradíme aj to, ako ich naplniť a vyrobiť si v pohodlí domova vlastnú studenú pochúťku. Lyžice do ruky, mrazničky pripraviť, začíname spolu s Dášou Omastovou!

3. časť
Stiahnuť audio súbor

Dali by ste sa zlákať na takú syrovú, či kebabovú? Takéto príchute sú bežné na zmrzlinárskych výstavách a sem tam nejakú studenú "exotiku" zoženiete aj u nás.

4. časť
Stiahnuť audio súbor

Tento týždeň sme vás pravidelne lákali na zmrzlinu a povedali sme aj to, ako si ju pripraviť v pohodlí domova. V dnešnej záverečnej časti sa spolu s Dášou Omastovou pozrieme na jej zdravotné účinky:

5. časť
Stiahnuť audio súbor

Budúci týždeň prípadné zmrzlinové kalórie spálime v seriáli o netradičných letných športoch.

Autorka: Dáša Omastová; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??