Chémia v kúpeľni

Seriál týždňa

Chémia v kúpeľni

13. 10. 2017 08:28

Čistota je vraj pol života - aj preto sa tejto dôležitej kapitole budeme venovať v našom seriáli. Kozmetických prípravkov je na trhu veľa a v snahe byť naozaj čistí a zdraví niekedy siahame aj po výrobkoch bez ktorých by sme sa pokojne zaobišli. Do poličiek v kúpeľni nazrela Dáša Omastová a začala s antibakteriálnymi prípravkami.

1. časť
Stiahnuť audio súbor

Staré mamy si často vystačili s jedným mydlom na všetko. Naše kúpeľne sú plné prípravkov, ktoré čistia, zvlhčujú, zjemňujú, zastavujú starnutie. Sľubov je veľa, realita je často iná a okrem toho, že nás to stojí peniaze, je v tom aj trochu rizika. Na vlastnej koži skúšame rôzne neznáme látky. Aj preto mnohí siahajú po prírodnej kozmetike. Na tú sa dnes pozrela Dáša Omastová.

2. časť
Stiahnuť audio súbor

Tento týždeň hovoríme o tom, ako byť čistí a zdraví aj vďaka vhodnej kozmetike. Pri pohľade na zloženie bežných výrobkov sa však niekedy nestačíme čudovať, čo všetko sa zmestí do takej fľaštičky. Viacerí majú z tohto pestrého kokteilu zmiešané pocity a rozhodnú sa pre inú alternatívu.

3. časť
Stiahnuť audio súbor

Celý týždeň hovoríme o kozmetike našej každodennej. Otázka znie, či si všímame aj podrobnejšie čo všetko dávame na seba počas rituálov v kúpeľni. Niekedy sa stačí pozornejšie zahľadieť na obal. Okrem delikátnej vône, či priam zázračných účinkov sa kozmetika často popýši aj tým, že neobsahuje napríklad parabény, silikóny, či minerálne oleje. O aké látky ide? Aj to povie Dáša Omastová.

4. časť
Stiahnuť audio súbor

Tento týždeň sme vám radili, ako sa zorientovať v mori kozmetických výrobkov. Na záver zostala kapitola - kozmetika a životné prostredie. Slovo má Dáša Omastová:

5. časť
Stiahnuť audio súbor

Len aby neboli zo susedovej záhrady. To by veľmi nepomohlo susedským vzťahom, o ktorých budeme hovoriť už budúci týždeň.

Autorka: Dáša Omastová; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??