Učíme sa na maturity

Seriál týždňa

Učíme sa na maturity

18. 05. 2018 08:16

Maturita alebo aj skúška dospelosti je záverečnou bodkou za strednou školou. Študenti sedia nad knihami hlavne tesne pred skúškou, čiže už aj v tomto čase. Ľubomíra Goljerová si preto počas celého týždňa posvieti na rôzne techniky pre ľahšie učenie. Inšpiráciu najskôr hľadala v školských laviciach.

1. časť
Stiahnuť audio súbor

Akademický týždeň je v plnom prúde. Lenže kto chce zažiariť pri maturitnom stole, mal by si vedieť naplánovať čas na učenie. Ľubomíra Goljerová hľadala inšpiráciu najskôr v laviciach.

2. časť
Stiahnuť audio súbor

Naozaj je maturita - formalita? Každý rok ju totiž nezvládnu desiatky študentov. Aby sa ich rady nerozširovali, poradíme maturantom, ako sa učiť efektívne. Ľubomíra Goljerová sa dnes pustí do práce s učebným textom.

3. časť
Stiahnuť audio súbor

So študentmi sa učíme na maturity. Už vieme, ako si pripraviť texty, kedy si dať prestávku a dnes budeme s Ľubomírou Goljerovou jesť. Takže, milí maturanti, čo by ste si dali napríklad k takému Hviezdoslavovi – čokoládu alebo iba čistú vodu? 

4. časť
Stiahnuť audio súbor

O pár dní si budú vysvedčenia držať v rukách maturanti. Končí sa im akademický týždeň, čiže finišujú s učením. Aby im to lepšie pálilo, dôležité je vybrať si správne miesto. Ľubomíra Goljerová bola zvedavá, kde sa pripravujú na skúšky.

5. časť
Stiahnuť audio súbor

Tak veľa šťastia, maturanti!Autorka: Ľubomíra Goljerová; Ilustr. foto: TASR

Živé vysielanie
??:??