Opaľovanie je veda

Seriál týždňa

Opaľovanie je veda

15. 06. 2018 08:16

Opaľovanie je hotová veda...to je konštatovanie, ale aj názov seriálu na tento týždeň. Viete, aké faktory by sme mali používať, alebo koľko slnka si dopriať? A čo robiť, aby nám hnedé sfarbenie pokožky vydržalo čo najdlhšie? Odpovede odborníkov zozbieral Lukáš Mano. Na úvod - niekoľko základných informácií: 

1. časť
Stiahnuť audio súbor

Vyzerá to opäť na pekný deň, ako stvorený na opaľovanie (podľa počasia!!!). Ak to máte aj v pláne, nezabudnite na opaľovací krém. Ako sa ním správne natierať a najmä v akých intervaloch? Lukáš Mano sa na to najprv opýtal v uliciach...  

2. časť
Stiahnuť audio súbor

V našom seriáli hovoríme o správnom opaľovaní. Samostatnou kapitolou tejto témy sú deti - pri vodičke sa im väčšinou veľmi páči a vydržia sa tu hrať aj celé hodiny. Detská pokožka je však jemnejšia a citlivejšia - preto by sme ju pred slnkom mali o to viac chrániť. Lukáš Mano sa rozprával s dermatologičkou Tatianou Hudákovou.

3. časť
Stiahnuť audio súbor

Letné prázdniny sú za dverami - máte aj vy už svoju vysnívanú dovolenku? Či je to na horách, či pri vode - na prudké slnečné lúče si treba dávať pozor. V našom seriáli hovoríme o opaľovaní, ale ešte sme si vlastne nepoložili základnú otázku: Je pre našu pokožku zdravé chytať vytúžený bronz? Lukášovi Manovi odpovedala dermatologička Tatiana Hudáková.

4. časť
Stiahnuť audio súbor

Blíži sa víkend a možno sa aj vy chystáte k vode chytať bronz. V závere seriálu vám preto poradíme čo robiť, aby sme si tmavú farbu pokožky udržali čo najdlhšie. Pokračuje Lukáš Mano.

5. časť
Stiahnuť audio súbor

No a o tekutinách, či letných nápojoch budeme podrobnejšie hovoriť už od pondelka....

Autor: Lukáš Mano; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??