Staráme sa o zuby

Seriál týždňa

Staráme sa o zuby

10. 08. 2018 08:16

Tento týždeň sa vám pozrieme na zúbok či presnejšie na zúbky a to je veľká téma. Spája sa s kefkou, pastou, s bolestivým zvukom vŕtačky a aj s prázdnou peňaženkou. Aby nám toto nehrozilo, začneme tým najdôležitejším - prevenciou. Slovo má Ľubomíra Goljerová. 

Staráme sa o zuby - 1. časť
Stiahnuť audio súbor

Čím sú ľudia starší, tým menej chodia na prevetívne prehliadky k zubárovi. A to je paradox - pretože vekom sa zuby kazia viac a my riskujeme, že o ne jednak prídeme a jednak nás to bude stáť viac peňazí. Téme sa venuje Ľubomíra Goljerová.

Staráme sa o zuby - 2. časť
Stiahnuť audio súbor

Koľko zubov máte zaplombovaných? V tomto smere lámeme európske rekordy. Zuby máme deravé, preto "plombovanie" patrí medzi najčastejšie zubárske úkony. Minulý rok takýto ceremoniál absolvoval každý druhý Slovák. Aj preto sa táto téma dostala do zubného seriálu Ľubomíry Goljerovej.

Staráme sa o zuby
Stiahnuť audio súbor

Trochu ťažká téma na ráno - ale v rámci našich zubných problémov sa jej nemôžeme vyhnúť. Máte zdravé ďasná? Tkanivo, ktoré naše zuby drží, narúšajú baktérie a zubný povlak. Dôsledkom môže byť až strata zubov. Za dvere stomatologických ambulancií aj dnes nazrela Ľubomíra Goljerová.

Staráme sa o zuby - 4. časť
Stiahnuť audio súbor

Aký je váš úsmev? Krásny a žiarivý, alebo ukazuje zuby ako noty na bubon? Prebrali sme už plombovanie zubov, paradentózu a trojicu najčastejších výkonov v zubnej ambulacii uzatvára - trhanie zuba - au! Prázdno v ústach však nie je len otázkou estetiky. Pokračuje Ľubomíra Goljerová.

Staráme sa o zuby - 5. časť
Stiahnuť audio súbor
Autorka: Ľubomíra Goljerová; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??