Zdravá chrbtica

Seriál týždňa

Zdravá chrbtica

14. 09. 2018 08:16

Je našou oporou, ale vie nás aj poriadne potrápiť. Chrbtica bude témou tohto týždňového seriálu. Príkladom zdravého sedenia, ležania, či státia sú práve najmenšie deti. No už v tomto veku môžu získať nesprávne návyky a zarobiť si na problémy v budúcnosti - viac povie Ľubomíra Goljerová. 

Zdravá chrbtica 1. časť
Stiahnuť audio súbor

Škola je pre deti vlastne sedavým zamestnaním. A hoci si sem tam aj zacvičia - ich chrbáty už v tomto veku dostávajú poriadne zabrať - pokračuje Ľubomíra Goljerová

Zdravá chrbtica - 2. časť
Stiahnuť audio súbor

Niekto sa hrbí, iný chodí príliš vzpriamene a prehýna sa v drieku - aj takto trápia svoje chrbtice žiaci základných škôl, o ktorých sme hovorili včera. Dnes sa pozrieme na tých, ktorí si zlozvyky preniesli do stredoškolských lavíc. Niekedy im problémy s chrbticou spôsobia naozaj bizarné veci.

Zdravá chrbtica - 3. časť
Stiahnuť audio súbor

S ochorením chrbtice sa minimálne raz za život stretne takmer 80% dospelej populácie. Operujeme úradníkov i robotníkov - hovoria lekári. Ide o jedno z najčastejších klasických civilizačných ochorení. Ľubomíra Goljerová sa opýtala profesora Antona Gútha - ako sa to všetko začína.

Zdravá chrbtica - 4. časť
Stiahnuť audio súbor

Tento týždeň sme sa venovali bolestiam chrbtice  detí, školákov, dospievajúcich a dnes to budú seniori. Do ambulancií opäť nazrela Ľubomíra Goljerová.

Zdravá chrbtica - 5. časť
Stiahnuť audio súbor


Autorka: Ľubomíra Goljerová; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??