Ranný čaj

Seriál týždňa

Ranný čaj

09. 11. 2018 08:16

Mali ste už svoju rannú šálku čaju? Ak to nie je váš zvyk - možno by ste svoje ranné rituály mali prehodnotiť. Alebo aspoň počúvajte náš seriál, ktorý pripravuje Lukáš Mano. Bude celý čajový. A čo si o tomto nápoji myslíte vy?

Ranný čaj
Stiahnuť audio súbor

Jedna z legiend hovorí, že prvý čaj na svete si uvaril čínsky cisár Shen Nung. Bolo to asi 2700 rokov pred naším letopočtom. Vietor mu vraj privial čajové lístky, vladára omámila ich vôňa, a tak si z nich urobil odvar. Skutočnosť je zrejme trochu iná, ale pravdou je, že v Číne má jeho pitie prastarú tradíciu. Lukáš Mano hovoril s odborníkom na čaj Danielom Dojčákom. en mu najprv uvaril čistý nápoj.

Ranný čaj - 2. časť
Stiahnuť audio súbor

Včera sme začínali deň s čiernym čajom, ktorý nám mal dodať odvahu a energiu, dnes pomeditujeme nad čajom zeleným. Lukáš Mano sa ale najprv pýtal na váš obľúbený nápoj.

Ranný čaj - 3. časť
Stiahnuť audio súbor

Hoci to vonku tak nevyzerá, už onedlho by sa teoreticky mohla spustiť lyžiarska sezóna. Na svahu nás nezahreje iba pohyb, ale aj šálka horúceho čaju - často aj s rumom. Nezodpovední lyžiari takto nielen ohrozujú iných, ale ako zistil Lukáš Mano, škodia aj sami sebe.

Ranný čaj - 4. časť
Stiahnuť audio súbor

Možno aj vy si práve teraz pripravujete čaj, ktorý vám dodá energiu na posledný pracovný deň. Tomuto nápoju sa venujeme celý týždeň a Lukáš Mano nám v záverečnej časti nášho seriálu povie aká veda sa skrýva v lúhovaní.

Ranný čaj - 5. časť
Stiahnuť audio súbor
Autor: Lukáš Mano; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??