Ako sa nedať oklamať - internetový nákup

Seriál týždňa

Ako sa nedať oklamať - internetový nákup

23. 11. 2018 08:16

Nakupovanie cez internet je dnes už samozrejmosťou. Najmä v predvianočnom období má úspech - problémom je, ak kúpime mačku vo vreci... Ako sa nedať oklamať radí tento týždeň Tomáš Gerši. 

Ako sa nedať oklamať - internetový nákup - 1. časť
Stiahnuť audio súbor

To, že v tomto období nakupujeme darčeky aj cez internet vedia aj rôzni špekulanti. Aby ste pod stromčekom nebolo smutní či nahnevaní - Tomáš Geši poradí, ako sa nedať oklamať falošnými e-obchodmi.

Ako sa nedať oklamať - internetový nákup - 2. časť
Stiahnuť audio súbor

Platíte svoje účty cez internetbankig? Jeden z populárnych útokov na vaše peniaze je aj Phising - doslova rybolov - a prenesene odchytávanie hesiel cez internet. Útočníci sa snažia získať prístupové údaje a potom vybieliť účet. Ako sa tomu vyhnúť? Poradí Tomáš Gerši.

Ako sa nedať oklamať - internetový nákup - 3. časť
Stiahnuť audio súbor

Na internete nielen nakupujeme, ale sa aj zoznamujeme. Takmer každý tretí hľadá toho pravého cez rôzne online zoznamky. Tento svet však býva plný falošných informácií. Ako nesadnúť na lep podvodníkovi povie Tomáš Gerši.

Ako sa nedať oklamať - internetový nákup - 4. časť
Stiahnuť audio súbor

"Pozor, je tu súťaž o auto! Zapojte seba a svojich priateľov!" Nie, nejdeme nikoho odmeňovať, to je len jeden z príkladov, ako sa "šmejdi" snažia získať našu pozornosť na sociálnych sieťach. Na konci sme ale často ľahší o desiatky eur a nielen to... Ako to funguje? Povie Tomáš Gerši.

Ako sa nedať oklamať - internetový nákup - 5. časť
Stiahnuť audio súbor


Autor: Tomáš Gerši; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??