Sporíme si na dôchodok

Seriál týždňa

Sporíme si na dôchodok

30. 11. 2018 08:16

Presne 62 rokov aj 139 dní, taký je aktuálny vek odchodu do dôchodku. Myslieť naň by sme však mali už oveľa skôr. Tento týždeň preto budeme hovoriť o tom, ako si naň sporiť čo najefektívnejšie a tiež sa pozrieme na často skloňované dôchodkové piliere. S tým prvým začína Dáša Omastová. 

Sporíme si na dôchodok - 1. časť
Stiahnuť audio súbor

Známy španielsky spisovateľ Miguel de Cervantes povedal, že múdry človek nenosí všetky vajcia v jednom košíku. Jeho slová dnes viacerí odborníci spomínajú aj pri téme sporenia na dôchodok, ktorý je od roku 2004 možné rozdeliť do viacerých pilierov. O tom druhom povie viac Dáša Omastová.

Sporíme si na dôchodok - 2. časť
Stiahnuť audio súbor

Prebrali sme prvý a druhý pilier, v ktorom ostaneme aj dnes. V rámci neho totiž môžete peniaze vložiť do rôznych fondov, cez ktoré sa potom investujú na finančných trhoch. Ktorý je pre vás ten naj? Poradí Dáša Omastová.

Sporíme si na dôchodok - 3. časť
Stiahnuť audio súbor

Ako si zaseješ, tak zožneš - ľudové príslovie platí aj keď hovoríme o sporení na dôchodok. Okrem rozloženia odvodov do prvého a druhého piliera existuje aj pilier tretí, v ktorom je momentálne približne 800 tisíc sporiteľov. Ako funguje, povie Dáša Omastová.

Sporíme si na dôchodok - 4. časť
Stiahnuť audio súbor

Celý tento týždeň si spolu, pokiaľ možno efektívne, sporíme na dôchodok. Prebrali sme už všetky piliere - dnes pripája Dáša Omastová aj novinky v tejto oblasti, spolu s ďalšími možnosťami sporenia.

Sporíme si na dôchodok - 5. časť
Stiahnuť audio súbor


Autorka: Dáša Omastová; Ilustr. foto: PIxabay

Živé vysielanie
??:??