Prestávam fajčiť

Seriál týždňa

Prestávam fajčiť

17. 05. 2019 08:16

Tabak poznali na americkom kontinente už 6000 rokov pred našim letopočtom. Pôvodne ľudia pripisovali jeho fajčeniu liečivé účinky, no dnes už vieme, že opak je pravdou. Zbaviť sa cigaretovej závislosti nie je ľahké a práve tejto téme sa bude Klára Grausová venovať v Seriáli týždňa:

Prestávam fajčiť - 1. časť
Stiahnuť audio súbor

V Seriáli týždňa prestávame fajčiť... Dôvodov, prečo s cigaretami seknúť je viac - pre fajčiara je ale dôležité, aby si ich uvedomil. Kláre Grausovej to povedala Prezidentka spoločnosti všeobecných lekárov Slovenska Monika Palušková.

Prestávam fajčiť - 2. časť
Stiahnuť audio súbor

O škodlivosti fajčenia cigariet niet pochýb. Ako ale doba napreduje, ľudia vymýšľajú nové alternatívy - od fajok, cez cigary až po elektronické cigarety. Na rozdiely medzi nimi si posvietila Klára Grausová.

Prestávam fajčiť - 3. časť
Stiahnuť audio súbor

Cigarety dokážu prevziať moc nad fajčiarom na dlhé roky. Skoncovať s cigaretami si ale vyžaduje pevnú vôľu a to najmä v prvých dňoch. Viac povie Klára Grausová:

Prestávam fajčiť
Stiahnuť audio súbor

Fajčenie je zlozvyk, závislosť, rituál, ale aj spôsob ako zapadnúť medzi ostatných. Pre človeka, ktorý sa chce vzdať cigariet je preto dôležitá podpora okolia. Klára Grausová hovorila s prezidentkou Spoločnosti všeobecných lekárov Slovenska Monikou Paluškovou.

Prestávam fajčiť - 5. časť
Stiahnuť audio súbor
Autorka: Klára Grausová; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??