Kontakty - avízo

Spoločnosť

Kontakty - avízo

24. 01. 2020 11:00

Reláciu Kontaky vysielame počas pracovného týždňa, od pondelka do štvrtka o 20:05. Svojimi otázkami a názormi sa môžete do diskusie zapojiť aj vy. Stačí napísať na adresu slovensko@rtvs.sk alebo nás kontaktovať prostredníctvom Facebooku Rádia Slovensko.

Témy najbližších relácií:

Pondelok 27. 1.: Sú naše bytovky bezpečné?

Prešovská tragédia vydesila Slovensko a ľudia sa obávajú, či sú ich bytové domy bezpečné. Čo treba urobiť, aby boli...Aké revízie sú potrebné, aby sme mali istotu? Podľa odborníkov je súčasná legislatíva nedostatočná a treba ju zmeniť. Ako? Počúvajte Kontakty s Evou Sládkovou.

Utorok 28. 1.: Nový koronavírus - máme sa báť?

Raz je to vtáčia chrípka, potom ebola, neskôr zika. Teraz nový koronavírus. Vírusy vždy boli a budú našimi spoločníkmi, ale mnohé z nich sú pre ľudskú civilizáciu nebezpečné. Budú mať vírusy vždy náskok pred nami? Naberajú na sile úmerné s tým ako stúpa ľudská populácia? Môžeme očakávať pohromu podobnú španielskej chrípke pred sto rokmi?O vírusoch bez paniky, ale s rešpektom v Kontaktoch s Petrou Strižkovou.

Streda 29. 1.: Elektromobilita - fakty a mýty

Elektromobily - lacná prevádzka, tichý chod, „dychberúce" zrýchlenie. Nemajú lokálne emisie, ale čo výroba elektriny? Sú elektromobily naozaj ekologickejšie? Máme dostatok elektrickej energie a nabíjacích staníc? Štátne dotácie sa minuli za necelé 4 minúty. Bude ďalšia podpora? Mýty a fakty o elektromobiloch - počúvajte diskusné Kontakty s Ľubošom Kasalom.

Štvrtok 30. 1.: Proces - aká dlhá a náročná je cesta k odsúdeniu vraha

Jedna z top tém dneška je proces s vrahmi mladého novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Mnohí sa pýtame: prečo trvalo vyšetrovanie tak dlho? Čo všetko je potrebné urobiť pred samotným procesom? Ako vyzerá zhromažďovanie dôkazov a následné konanie pred súdom? Vysvetlíme v Kontaktoch s Evou Sládkovou.

Foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??