Kontakty - avízo

Spoločnosť

Kontakty - avízo

16. 09. 2019 10:00

Reláciu Kontaky vysielame počas pracovného týždňa, od pondelka do štvrtka o 20:05. Svojimi otázkami a názormi sa môžete do diskusie zapojiť aj vy. Stačí napísať na adresu slovensko@rtvs.sk alebo nás kontaktovať prostredníctvom Facebooku Rádia Slovensko.

Témy najbližších relácií:

Pondelok 16. september: Ako sa brániť proti diskriminácii?

Diskriminácia. Napriek tomu, že je nezákonná, stále sa deje. Diskriminovaní bývajú najčastejšie seniori alebo ženy. Nedávno padol na Slovensku prelomový rozsudok, ktorý dáva obetiam väčšiu nádej. Ako sa brániť proti diskriminácii? Počúvajte Kontakty s Evou Sládkovou.

Utorok 17. septembra: Sto rokov Lekárskej fakulty Univerzity Komenského

Lekárska fakulta Univerzity Komenského oslavuje v týchto dňoch storočnicu. Za ten čas vychovala špičkových lekárov, vedcov či profesorov, ktorých nájdete aj v jej „dvorane slávy“. Zažila však aj temné časy. Boje o majetok, o odborníkov, ale aj o prestíž. Minulosť i budúcnosť lekárskej fakulty, jej súčasné problémy, napríklad nedostatok lekárov, odliv študentov do zahraničia - aj to sa bude pýtať Ľubomíra Goljerová v dnešných Kontaktoch, krátko po 20:00

Streda 18. septembra: Ako sa mení zloženie a kvalita pôdy na Slovensku

Chodíme po nej, živí nás a predsa ju ignorujeme. Čo to je? Predsa pôda!Zmeny prebiehajú nielen v klíme ale aj v pôde. A na území Slovenska sa dejú s veľkou razanciou.Čo sa to deje? Prečo v susedom Rakúsku tieto zmeny nepozorujú? Kontakty v Rádiu Slovensko moderuje Petra Strižková.

Štvrtok 19. septembra: Zatepľovanie, nízkoenergetické domy

Nová vykurovacia sezóna už klope na dvere. Dokážu naše domácnosti ušetriť na energiách tepelnou izoláciou budov? Kedy sa nám začnú vracať náklady investované do zateplenia? A máme vôbec štatistiky, ktoré nás presvedčia, že vďaka izolácii je náš byt alebo dom naozaj nízkoenergetický? Počúvajte Kontakty s Lukášom Manom vo štvrtok po dvadsiatej v Rádiu Slovensko.

Foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??