Hoaxy v čase pandémie

Hoaxy v čase pandémie

Počuli ste, že nový vírus bol umelo vyrobený v laboratóriu? Širia ho lietadlá a 5G sieť? Podobných teórií vznikli desiatky, či stovky a mnohí im uverili. Prečo? Aj o tom bude náš príbeh - Hoaxy v čase korony. Slovo má Ľubomíra Goljerová. 

Hoaxy v čase pandémie 1

Čas krízy je živnou pôdou pre hoaxy. Nepravdivé, klamlivé správy sa vtedy liahnu ako huby daždi. Otázkou je, prečo im tak ľahko a rýchlo uveríme. Napríklad: 5G sieť môže prispievať k šíreniu vírusu. Na túto novinku sa pozrela Goljerová.

Hoaxy v čase pandémie 2

Pandémia korona vírusu je živnou pôdou pre rôzne hoaxy, polopravdy, či konšpirácie - hovoríme o nich celý tento týždeň. Hoci šíritelia mýtov o očkovaní sú tu stále, ich hlasy znejú práve teraz opäť silnejšie, keď je na ceste k vývoju nová vakcína. Nahrávala Ľubomíra Goljerová.

Hoaxy v čase pandémie 3

Korona vírus na náš spúšťajú z lietadiel a v jeho prenose pomáhajú aj komáre. Hoaxom či fámam sa v čase pandémie darí a niekedy sa šíria rýchlejšie ako samotný vírus. Aj dnes sa na ne zameria Ľubomíra Goljerová.

Hoaxy v čase pandémie

Tento týždeň ste s nami mohli odhaľovať dezinformácie, polopravdy a hoaxy, ktorým sa v pandemickom období mimoriadne darí. Niekedy sa človek nad nimi pousmeje, a to by ešte bolo v poriadku, vážne to ale začína byť vtedy, ak im ľudia uveria, dokonca sa podľa ich rád aj správajú. Dnes bude reč o "zázračných" liečbach koronavírusu. Slovo má Ľubomíra Goljerová.

Hoaxy v čase pandémie 5

Autorka: Ľubomíra Goljerová; Ilustr. foto: Pixabay