Mongolsko – na koňoch za kočovným kmeňom Tsaatanov

Cestovateľské kino

Mongolsko – na koňoch za kočovným kmeňom Tsaatanov

29. 10. 2016 15:47

Má rozlohu viac ako 1 560 000 kilometrov štvorcových a žije tam niečo vyše troch miliónov obyvateľov - pritom 40 % z nich býva v hlavnom meste. A tak je Mongolsko najredšie osídlenou krajinou sveta. Dôvodom sú najmä tamojšie drsné podmienky a práve tie si zakúsila aj cestovateľka Marta Rajková s priateľom Martinom. Počas svojho putovania po pätnástich krajinách sveta sa vybrali aj do Mongolska. Viac porozprávala Eve Vasilovej:

Mongolsko – na koňoch za kočovným kmeňom Tsaatanov - 1. časť
Stiahnuť audio súbor

Súčasťou ich života je dodnes šamanizmus a na rozdiel od ostatných kočovných kmeňov Mongolska ako jediní chovajú soby namiesto oviec, či jakov. Kmeň Tsaatanov je naozaj unikátny a práve do jeho tábora vo východnej tajge sa na koňoch vybrala dvojica našich cestovateľov. Rozpráva nám o tom Marta Rajková a ako povedala Eve Vasilovej, na túto návštevu potrebovali aj špeciálne povolenie:

Mongolsko – na koňoch za kočovným kmeňom Tsaatanov - 2. časť
Stiahnuť audio súbor

Viac o svojich zážitkoch z Mongolska porozpráva Marta Rajková na cestovateľskom festivale už budúcu nedeľu v bratislavskom Dome kultúry Ružinov, kde premietne aj fotografie z tejto krajiny. Vy si ich môžete pozrieť už teraz, ak navštívite našu galériu.

Autorka: Eva Vasilová Foto: Marta Rajková

Živé vysielanie
??:??