Island – čaro ostrova v zime

Zdá sa vám, že je zlé počasie ? Počkajte 10 minút. Bude ešte horšie. Aj toto príslovie veľa napovedá o tom, čo môže návštevník Islandu čakať v tomto severskom ostrovnom štáte.. Aj preto tam hlavná turistická sezóna trvá len od polovice júna do konca augusta. Cestovateľ Jozef Orgonáš sa však presvedčil, že táto krajina más svoje čaro aj počas zimy. Ako povedal Eve Vasilovej, človek však musí byť pripravený a napríklad - požičať si vhodné auto:

Island – čaro ostrova v zime 1

Cestovateľ Jozef Orgonáš patrí medzi ľudí, ktorí radi spoznávajú svet na vlastnú päsť a o svoje zážitky a skúsenosti sa delí na svojom blogu „cestujemespolu". Nám dnes rozpráva o Islande, ktorý je známy aj tým, že má najviac horúcich prameňov na svete. A Islanďania to aj využívajú, ale viac sa dozvedela Eva Vasilová:

Island – čaro ostrova v zime 2

Krajina ohňa a ľadu - aj takýto prívlastok má Island - známy svojimi činnými sopkami aj ľadovcami. Vyše 1300 kilometrov okolo tohto ostrova na požičanom aute precestoval Jozef Orgonáš aj s partnerkou. Ako povedal Eve Vasilovej vybrali sa napríklad k tamojšiemu najmenšiemu vulkánu:

Island – čaro ostrova v zime 3

 

Autorka: Eva Vasilová; Foto: Jozef Orgonáš