Etiópia – zaujímavosti krajiny očami tamojšej rodáčky

Väčšinou nám o rôznych krajinách rozprávajú ľudia, ktorí po svete cestujú na vlastnú päsť alebo tam pôsobia, a tak sme vám už neraz ponúkli napríklad aj zaujímavosti o Etiópii. Dnes nám o nej porozpráva Aroon Tesfaye, ktorá z tejto krajiny pochádza a ktorá už 25 rokov žije na Slovensku. Ako povedala Eve Vasilovej, napriek tomu si udržiava aj svoj rodný jazyk.

Etiópia – zaujímavosti krajiny očami tamojšej rodáčky 1

Etiópia sa považuje za pravlasť kávy a často sa uvádza, že toto slovo je odvodené od názvu tamojšej provincie Kaffa. Práve pestovanie a spracovanie tejto plodiny tam zamestnáva 20 % ľudí a ročne do sveta vyvezú okolo 200 tisíc ton. Práve z Etiópie pochádza Aroon Tesfaye (eroon tesfaje) , ktorá žije na Slovensku a dnes nám rozpráva o zaujímavostiach svojej rodnej krajiny. Ako povedala Eve Vasilovej, súčasťou tamojšieho života sú aj rituály spojené s prípravou kávy.

Etiópia – zaujímavosti krajiny očami tamojšej rodáčky 2

Etiópia - vnútrozemský štát vo východnej Afrike, v ktorom podľa odhadov žije vyše 100 miliónov ľudí. Práve odtiaľ pochádza Aroon Tesfaye (eroon tesfaje) , ktorá žije na Slovensku, ale pravidelne tam chodieva za svojou rodinou, Naposledy ju navštívila v januári tohto roku. A hoci táto krajina sa zaraďuje medzi najchudobnejšie na svete, ona ju vníma aj inak. Porozprávala o tom Eve Vasilovej.

Etiópia – zaujímavosti krajiny očami tamojšej rodáčky 3

121325805_3558629540865393_3809527236095705535_o.jpg

Autor: Eva Vasilová; Foto: archív A.T., TASR, RTVS