Naši a svetoví – Filip Kulišev

Ľudia

Naši a svetoví – Filip Kulišev

17. 09. 2016 20:25

Jeho majstrovstvo poznajú odborníci na celom svete, jeho výnimočnosť ocenil aj Britský inštitút profesionálnych fotografov. Ale jemu nejde o chválu a ocenenie. Cez fotky upozorňuje svet na to, čo je krásne a ak sa nebudeme o krásu starať, tak pominie. Svetovo uznávaný fotograf Filip Kulišev spolu s manželkou Zuzanou chodí za prírodnými krásami Zeme a výsledky svojej profesionality vystavuje po celom svete sa zastavil aj doma. Využila to Ľubica Hargašová na malé stretnutie.

Naši a svetoví – Filip Kulišev - 1. časť
Stiahnuť audio súbor

Monacké knieža Albert II. je častým hosťom na výstavách slovenského fotografa Filipa Kuliševa. A takto o ňom povedal, doslova citujeme: „Som si istý, že Filip Kulišev významným spôsobom prispeje k prebúdzaniu ľudí dobrej vôle a upozorní ich na stav našej Zeme." Možno sa aj vy stotožníte s týmto slovami, ak využijete možnosť osobne si pozrieť práve otvorenú výstavu fotografii Filipa Kuliševa v západnom krídle Bratislavského hradu. V lete chvíľu zdobili budovu OSN v New Yorku a minulý týždeň na kongrese o životnom prostredí na Havaji.

Naši a svetoví – Filip Kulišev - 2. časť
Stiahnuť audio súbor

Výstava fotografií Filipa Kuliševa, ktorá je tiež súčasťou bohatého kultúrneho programu pri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade EÚ, je na Bratislavskom hrade do 1. októbra.

Autorka: Ľubica Hargašová Ilust. foto: peterscode

Živé vysielanie
??:??