Naši a svetoví: Tomáš Griger

Naši a svetoví

Naši a svetoví: Tomáš Griger

09. 02. 2019 17:27

Bol tesne po vysokej škole, spolu s manželkou čakali prvé dieťa, keď dostal ponuku zastupovať českú sklársku spoločnosť v Dubaji. Tatranec, absolvent Ekonomickej univerzity v Prahe,  Tomáš Griger už päť rokov vedie na Arabskom polostrove pobočku spoločnosti, ktorá inštaluje svetelné zariadenia do luxusných budov. Nedávno bol s manželkou Mirkou a s tromi deťmi, pozrieť  príbuzných na Kysuciach a v Tatrách a stretol  sa aj s Ľubicou Hargašovou, ktorú zaujímalo ako sa vlastne Tomáš Griger dostal do Arabských emirátov.

Naši a svetoví: Tomáš Griger - 1. časť
Stiahnuť audio súbor

Tomáš Griger, rodák zo Spišskej Belej, je vysoký, štíhly, mladý muž. Má mimoriadne decentné vystupovanie. Možno sa drží starej dobrej múdrosti  „S klobúkom v ruke prejdeš celý svet. „  Jemu sa tá múdrosť plní doslova. Mal 25 rokov, keď začal v Dubaji pracovať pre spoločnosť Lasvit, ktorá sa špecializuje na svetelné inštalácie, dnes jeho aktivity už dávno prekročili Arabský polostrov. V čom je sila úspechu, aj o tom porozprával Ľubici Hargašovej:

Naši a svetoví: Tomáš Griger - 2. časť
Stiahnuť audio súbor

Keď manželia Tomáš a Mirka Grigerovci odchádzali pred siedmimi rokmi do Dubaja, bola to pre nich výzva. Spočiatku obaja pracovali, dnes sa Mirka stará skôr o deti a Tomáš sa naplno venuje vedeniu pobočky. Tak si to prestavovali? Aj to chcela vedieť Ľubica Hargašová:

Naši a svetoví: Tomáš Griger - 3. časť
Stiahnuť audio súbor

Tak, ak sa náhodou chystáte do Dubaja a navštívite metro, operu, alebo najväčšie nákupné centrum spomeňte si, že tie krásne svietidlá sú tam aj  vďaka našincovi Tomášovi Grigerovi zo Spišskej Belej.


Autorka: Ľubica Hargašová; Foto: Facebook

Živé vysielanie
??:??