Naši a svetoví: Andrej Kráľ

Naši a svetoví

Naši a svetoví: Andrej Kráľ

02. 11. 2019 17:27

Ktovie, koľko detí na svete  počuje mamin hlas, vďaka  úspešným výsledkom výskumu aj jeho tímu.  Koľkým ľuďom umožnil opäť vnímať okolitý svet aj ušami?  Profesor Andrej Kráľ, riaditeľ Inštitútu audioneuro-technológie v Škole medicíny v nemeckom Hannoveri je jedným z pionierov výskumu plasticity mozgu, vývoja a kritických fáz hluchoty.  Práve on je dnes hosťom Ľubice Hargašovej:

Naši a svetoví: Andrej Kráľ 1
Stiahnuť audio súbor

Na ulici, v mestskej hromadnej doprave, v aute, či na prechádzke so psom, jednoducho kamkoľvek sa pohneme všade stretneme mladých ľudí  s mobilným telefónom vo vrecku, a so slúchadlami v ušiach. Niektorí tak hlasno počúvajú hudbu, že  znie celým okolím. Hovorí sa, že čo si v mladosti  aj nechtiac spôsobíš, v staršom veku sa ti to vypomstí. Je to tak aj so sluchom? Aj o tom sa v rozhovore s profesorom Andrejom Kráľom dotkla Ľubica Hargašová.

Naši a svetoví: Andrej Kráľ 2
Stiahnuť audio súbor

Neurológ, profesor Andrej Kráľ diplom doktora medicíny získal na Komenského univerzite v Bratislave, profesúru v odbore fyziológia už vo Frankfurte nad Mohanom, dlhé roky s veľkým úspechom pôsobil v na univerzite v Hamburgu, medzi tým bol v Dallase, v USA, prednášal po celom svete. A prečo skončil v Nemeckom Hannoveri v hlavnom meste spolkovej krajiny Dolné Sasko. Oslávil tam v tomto roku aj svoju paťdesiatku. Pokračuje Ľubica Hargašová.

Naši a svetoví: Andrej Kráľ 3
Stiahnuť audio súbor

Ak by neurológ  profesor Andrej Kráľ, svetovo uznávaný odborník  na sluch, dostal ponuku podeliť sa so svojimi skúsenosťami na Slovensku, rád príde. Poradí aj pomôže.

Autorka: Ľubica Hargašová; Foto: archív AK

Živé vysielanie
??:??