Naši a svetoví: Lucia Škvareninová

Naši a svetoví

Naši a svetoví: Lucia Škvareninová

09. 11. 2019 17:27

Pochádza z Topoľčian, strednú školu skončila v Juhoafrickej republike. Chcela sa tam naučiť po anglicky a spoznať krajinu, jej ľudí a prírodu. Bola tam dva roky. Veľmi ju však lákala aj čínska kultúra a jazyk. Tak sa  vybrala do východnej Ázie. Dnes má  Lucia Škvareninová 30 rokov, vyštudovala v Číne diplomaciu  a radí slovenským, aj iným európskym spoločnostiam  ako uspieť pri pracovných stretnutiach vo štvrtej  najväčšej krajine sveta. Jej krátku návštevu Slovenska využila Ľubica Hargašová.

Naši a svetoví: Lucia Škvareninová 1
Stiahnuť audio súbor

Keď mala Lucia Škvareninová 16 rokov, mohla si vybrať do ktorej krajiny pôjde študovať anglický jazyk. Mohla ísť do Veľkej Británie, USA, či  Austrálie. Zlákala ju Juhoafrická republika. Predovšetkým fauna a flóra tejto krajiny. Ľubica Hargašová zistila, že príroda je jej srdcovkou do dnes.

Naši a svetoví: Lucia Škvareninová 2
Stiahnuť audio súbor

Lucia Škvareninova, odborníčka na čínske vzťahy, ochrankyňa prírody sa pohybuje po celom svete a manžela má Slováka. Lenže Ľubica Hargašová zistila, že mu je trochu neverná. 

Naši a svetoví: Lucia Škvareninová 3
Stiahnuť audio súbor

Lucia Škvareninová sa možno na chvíľku usadí  doma.  Zistili sme, že si spolu s manželom budujú zázemie v malom mestečku na Považí. Možno si plní jeden z najväčších snov. A potom sa jej neposedná duša opäť rozbehne buď na Šalamúnove ostrovy alebo do Číny.


Autorka: Ľubica Hargašová; Foto: archív LŠ

Živé vysielanie
??:??