Vrchárska koruna Trenčianska: Bradlo

Rádiovíkend pozvánky a reportáže

Vrchárska koruna Trenčianska: Bradlo

08. 06. 2019 09:35

V Rádiovíkende vám predstavujeme cyklistické vrchárske koruny, ktoré fungujú v niektorých regiónoch. Teraz sa môžete s nami vybrať na jeden z vrcholov Vrchárskej koruny Trenčianska, na legendárne Bradlo. Začiatok si predstavte takto: Košariská, nedeľné hmlisté ráno, nikde nikoho. Len Pavel Babica, Rado Tilandy  a tri bicykle:

Vrchárska koruna Trenčianska: Bradlo I.
Stiahnuť audio súbor

Tak ako ostatné cyklistické vrchárske koruny, aj Vrchárska koruna Trenčianska obsahuje 20 vrcholov, na ktoré treba vyjsť. Sú medzi nimi ľahšie i ťažšie ciele. Bradlo patrí medzi menej náročné, no ocitnúť sa hore, to je zážitok. Vychutnali si ho aj turisti, ktorých sme tam spolu s Radom Tilandym a Pavlom Babicom stretli. Neboli to našinci.  

Vrchárska koruna Trenčianska: Bradlo II.
Stiahnuť audio súbor

Texty k foto (Autorka: Sylvia Hoffmannová):
Snímka 1 – Rodný dom Milana Rastislava Štefánika v Košariskách, v ktorom je teraz jeho múzeum.

Snímka 2 – Na lavičkách vedľa Múzea M.R.Štefánika v Košariskách nájdete inšpiratívne výroky.

Snímka 3 – Z asfaltu a kamenistej cesty prechádzame na cestu lesnú. Organizátori Vrchárskej koruny Trenčianska Rado Tilandy (vľavo) a Pavel Babica.

Snímka 4 – Z Košarísk ideme na Bradlo stále po modrej cyklotrase.

Snímka 5 – Spájame sa s náučným chodníkom Pavičie, aj z tejto tabule sa môžeme dozvedieť viac o veľkej osobnosti našich dejín.

Snímka 6-8 – Mohyla M.R.Štefánika na Bradle.

Snímka 9 – Vraciame sa do Košarísk. Cestou na Bradlo sme tu absolvovali zjazd, teraz si to musíme vyšliapať hore miernym stúpaním.

Autorka: Sylvia Hoffmannová

Živé vysielanie
??:??