Rádiovíkend 17. 10. 2020

Rádiovíkend 17. 10. 2020

O týždeň sa na našom webe môže ocitnúť aj vaše podujatie, ak na ňom chcete vidieť turistov a milovníkov prírody. Píšte na adresu radiovikend@rtvs.sk.

V súvislosti s protiepidemiologickými opatreniami na zastavenie šírenia koronavírusu spoločné túry organizátori zrušili. Aj Šípkovú túru, ktorú pripravoval KST Turista Michalovce a na ktorú sme vás pozývali v Rádiovíkende 10.10.2020

Do 18.10.2020
Medzinárodný festival horských filmov v Poprade sa koná od 14.10. do 18.10. Milovníci horských filmov si však projekcie môžu pozrieť len online na www.mfhf.sk. Sobota 17.10. je posledný deň projekcie súťažných filmov, prvý blok sa začína o 15,00 hod. V druhom bloku (od 18,00 hod.) uvidíte aj nový film Rasťa Hatiara  „Nechcený autoportrét“ o tragickom zimnom výstupe Mlynárovým žľabom vo Vysokých Tatrách. Ďalší slovenský film zaradili do posledného bloku (začiatok o 21,00 hod.)  - je to snímka Pavla Barabáša  „Everest – najťažšia cesta“. Festival sa skončí v nedeľu 18.10. vyhlásením výsledkov  súťaže (priamy prenos na FB). A o 17-00 hod. sa na webovej stránke začne projekcia víťazných filmov.

18.-25.10.2020

Ešte v nedeľu 18.10. sa môžete zaregistrovať na Banskobystrický maratón. Áno, pobeží sa, ale virtuálne. Teda každý si svoju trasu odbehne sám. Disciplín je na výber veľa: tradičný maratón aj polmaratón, potom polmaratón na kolieskových korčuliach alebo polmaratón na kolobežke... Je toho viac, vyberiete si pri registrácii. Trasu treba absolvovať a v priebehu budúceho týždňa poslať dosiahnutý čas organizátorom. Tí pripravili aj ďalšiu novinku: v nákupnom centre Europa bude od štvrtka do nedele (22.-25.10.) výstava „Milujem pohyb“. Nájdete tam štartovú bránu s fotostenou a zaslúženú účastnícku medailu si môžete vyzdvihnúť osobne.

Do 31.10.2020
Klub orientačného behu Čingov vás pozýva do prírody. Ich aktivitu zvládnete individuálne alebo s rodinou, samozrejme, ak sa stretnete s inými nadšencami, treba dodržiavať všetky hygienické a protiepidemické opatrenia. Vašou úlohou je prejsť v teréne všetky kontrolné zastávky, zakreslené v mape. Mapu i podrobné pokyny nájdete na webe organizátorov (www.kobcingov.sk).  Každá zastávka má svoj kód a písmeno. Písmeno sa vpisuje do tabuľky a výsledné heslo treba poslať organizátorom na email ewka.farkasova@gmail.com. Od 8.10. do 31.10. sú zastávky na Košiarnom briežku nad Spišskou Novou Vsou. V novembri chystajú rovnakú aktivitu v inej lokalite.


Autor: Sylvia Hoffmanová; Foto: Radomír Remenár