Antiperspiranty

Seriál týždňa

Antiperspiranty

13. 07. 2018 08:16

Súčasťou našej dennej hygieny sú aj antiperspiranty. V letnom období to platí dvojnásobne. Ale v súvislosti s nimi sa objavujú aj tvrdenia, že obsahujú aj škodlivé látky - aká je pravda? Pýtal sa Lukáš Mano.  

Antiperspiranty
Stiahnuť audio súbor

Na celom tele máme viac ako štyri milióny potných žliaz - a tak sa - najmä v lete - aj príslušne potíme. Preto sa v našom seriáli venujeme antiperspirantom. 

Antiperspiranty - 2. časť
Stiahnuť audio súbor

V takom stredoveku sa o svoju hygienu ľudia príliš nestarali. To bol aj jeden z dôvodov, prečo sa v Európe často vyskytovali morové epidémie, pri ktorých umierali tisícky ľudí. Dnes sme v tomto smere už oveľa pokročilejší a čerešničkou na torte sú antiperspiranty. Lukáš Mano však zisťoval aj to, ako inak môžeme bojovať s nepríjemným nadmerným potením.

Antiperspiranty - 3. časť
Stiahnuť audio súbor

Celý týždeň hovoríme o potení a antiperspirantoch...Dnes sa pozrieme na prírodné látky, ktoré by nám mohli pomôcť.

Antiperspiranty - 4. časť
Stiahnuť audio súbor

Celý týždeň sa venujeme antiperspirantom, ktoré sú už neodmysliteľnou súčasťou nášho dňa. Viete si však predstaviť, že by ste žiadne spreje, gély či guličky nepotrebovali? Medicína stále ide dopredu a vie pomôcť aj pri nadmernom potení. Pre niekoho to môže byť východisko z núdze, najmä ak nedôveruje klasickým antiperspirantom. Lukáš Mano sa na ne pýtal v uliciach:

Antiperspiranty - 5. časť
Stiahnuť audio súbor

Autor: Lukáš Mano; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??