Minimalizmus ako životný štýl

Seriál týždňa

Minimalizmus ako životný štýl

24. 05. 2019 08:16

Hovorí sa - menej je niekedy viac. A dnes to platí dvojnásobne. V dobe, keď je najväčším bestsellerom kniha, ktorá vám povie, ako si máte upratať, či skôr vypratať byt, sa hitom stáva -  minimalizmus. Slovo má Blažena Bóoczová. 

Minimalizmus ako životný štýl - 1. časť
Stiahnuť audio súbor

Vedeli by ste odhadnúť, aká je skutočná hodnota oblečenia, ktoré máte práve na sebe? Napríklad taká bavlnená blúzka...bavlnu treba posadiť, zalievať, ničiť škodcov, zozbierať úrodu. Spracovať, vyrobiť z nej priadzu, utkať a zafarbiť látku, ušiť konkrétnu veľkosť, pridať gombíky, zips a ďalšie doplnky. Plus preprava a skladovanie. Je možné, aby jeden kus stál dve eurá?

Minimalizmus ako životný štýl - 2. časť
Stiahnuť audio súbor

Celý týždeň hovoríme o novom životnom štýle - o minimalizme. Je to opak konzumu a uplatniť sa dá v domácnosti, v móde a samozrejme, aj pri našich smetiach. V dnešnom dieli seriálu hľadala Blažena Bóoczová odpadových minimalistov.

Minimalizmus ako životný štýl - 3. časť
Stiahnuť audio súbor

Väčšina ľudí začne o minimalizme uvažovať keď si uvedomia, že sa im hromadia veci, z ktorých reálne využívajú len zlomok. Zaberajú miesto v byte, v skrini, povaľujú sa na gauči, v garáži a vyžadujú si čas na upratanie a údržbu. A práve o tom budeme hovoriť dnes.

Minimalizmus ako životný štýl - 4. časť
Stiahnuť audio súbor

Všimli ste si? Len málo ľudí nosí mobilný telefón v taške. Zvyčajne ho držíme v ruke a chodíme s ním úplne všade, len aby nám nič neušlo a aby sme mohli pohotovo reagovať na telefonáty, správy a statusy. Dá sa minimalizmus uplatniť aj pri elektronike? Téma pre Blaženu Bóoczovú.

Minimalizmus ako životný štýl - 5. časť
Stiahnuť audio súbor


Autorka: Blažena Bóoczová; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??