Výchova nevýchovou

Seriál týždňa

Výchova nevýchovou

07. 06. 2019 08:16

Rodičia a deti. Spolužitie často nie je jednoduché, nedá sa naučiť, nedá sa dopredu vyskúšať, hoci príručiek, rád a ciest je veľa. Najnovšia má názov "výchova nevýchovou" - vysvetlí  Blažena Bóoczová. 

Výchova nevýchovou - 1. časť

Výchova nevýchovou - o tom hovoríme celý tento týždeň. A ako sa zlučuje s často využívaným heslom - dôveruj, ale preveruj? Preverovanie rodičov totiž môže skĺznuť až k prehľadávaniu aktovky alebo aj izby, a to už je opakom dôvery. Môžu rodičia dôverovať deťom a nechať ich samostatne rozhodovať? Odpovede hľadala Blažena Bóoczová.

Výchova nevýchovou - 2. časť

Chváliť či nechváliť, karhať alebo radšej nie? To sú ďalšie zo zásadných otázok, na ktoré si rodič musí odpovedať. Čo o týchto "odmenách" a "trestoch" hovorí tzv. "výchova nevýchovou", ktorej sa venujeme tento týždeň? Aj dnešnú časť seriálu pripravila Blažena Bóoczová.

Výchova nevýchovou - 3. časť

Patríte medzi sebavedomých a asertívnych ľudí? Alebo ste skôr introvertní a neradi na seba upozorňujete. Niečo je v génoch, svoj podiel na tom má aj výchova. V dnešnom seriáli bude reč o tom, ako sa na sebavedomie pozerá takzvaná "výchova nevýchovou". Slovo má Blažena Bóoczová.

Výchova nevýchovou - 4. časť

Z nečinnosti vraj nič dobré nevzíde, a tak rodičia často rozplánujú deťom každú ich minútu.
Aký názor na túto tému má tzv. "nevýchovný prístup k výchove"? To zaujímalo Blaženu Bóoczovú.

Výchova nevýchovou - 5. časť
Autorka: Blažena Bóoczová; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??