Detskí hrdinovia

Seriál týždňa

Detskí hrdinovia

21. 06. 2019 08:16

Takmer každá generácia mala na televíznej obrazovke svojho obľúbeného detského hrdinu. A práve týmto postavičkám venujeme seriál na tento týždeň. Jún je totiž mesiacom detí a malí sme kedysi boli všetci. Spomínate si ešte na program, ktorí ste si v detstve nenechali ujsť? V uliciach sa pýtal Lukáš Mano. 

Detskí hrdinovia - 1. časť

„Tajomstvá aj prekvapenie, občas malé poučenie, smiech aj drobnú záhadu, všetkým dobrú náladu“: Mnohým z vás sme možno teraz pripomenuli kúsok z detstva, pretože týmto sloganom sa začínal zábavný program pre deti Od kuka do kuka. O televíznej šou, na ktorej vyrastali dnešní tridsiatnici a štyridsiatnici, povie viac Lukáš Mano.

Detskí hrdinovia - 2. časť

Deduško Večerníček zažína hviezdy pri tejto hudbe už 42 rokov. Ide o jedinú zvučku, ktorá vydržala taký dlhý čas v nezmenenej podobe na televíznej obrazovke. Jej autorom bol český skladateľ Jaroslav Celba. Kto je však Deduško Večerníček? Povie Lukáš Mano.

Detskí hrdinovia - 3. časť

„Bendy Micuš, štartuj cicuš!“ Aj týmto zahlásením sa začínala najznámejšia telefonická súťaž pre deti, ktorá sa na televíznych obrazovkách objavila na prelome tisícročí. Šlo o Maxihru, ktorú si popoludní nenechali ujsť hlavne školáci. Lukáš Mano sa v uliciach pýtal či si pamätáte tento program a či máte radi videohry, ktorým sa venoval:

Detskí hrdinovia - 4. časť

21. storočie je aj érou počítačov a tak už malé deti majú v rukách mobily, tablety či džojstiky. Ako ich odtrhnúť od tejto obrazovky? Paradoxne, pomôcť môže iná obrazovka - televízna, ktorá ponúka deťom program presne na mieru. Viac povie Lukáš Mano.

Detskí hrdinovia - 5. časť


Autor: Lukáš Mano; Ilustr. foto. RTVS

Živé vysielanie
??:??