Učíme sa jazyk

Seriál týždňa

Učíme sa jazyk

27. 09. 2019 08:16

Tento týždeň si pripomíname Európsky deň jazykov a pre mnohých z nás je to aj deň veľkej výčitky. Vieme, že ovládať cudzí jazyk je dnes výhodou či priam nutnosťou, napriek tomu nám to nejde. Tak to skúste tento týždeň s nami. Ľubomíra Goljerová bude hľadať moderné, efektívne metódy výučby. 

Učíme sa jazyk 1

Všetci vieme, aké je to náročné porozumieť cudzej reči, nájsť tie správne slová a väzby. Na gramatiku už nevládzeme ani pomyslieť. Odborníci ale tvrdia, že to vôbec neprekáža a hovoriť môžeme aj s chybami. Pokračuje Ľubomíra Goljerová.

Učíme sa jazyk 2

Tento týždeň sa učíme cudzí jazyk – no nie v školách, či na kurzoch, ale doma. Podľa odborníkov je totiž práve domáce prostredie najideálnejšia cesta, ako si osvojiť inú reč. Ľubomíra Goljerová sa dnes zamerala na čítanie a písanie:

Učíme sa jazyk 3

Videá, seriály, filmy, podcasty - hádam nikdy nebolo osvojovanie si cudzieho jazyka také zábavné ako dnes. Ľubomíra Goljerová sa v tejto časti seriálu zameria na to, ako počúvať a zároveň sa učiť inú reč:

Učíme sa jazyk 4

Počúvať, rozprávať, písať aj čítať – toto všetko by sme si mali robiť, keď sa chceme naučiť cudzí jazyk. Nejde to však hneď, čo niektorých odradí a to je veľká škoda! Pokračuje Ľubomíra Goljerová:

Učíme sa jazyk 5


Autorka: Ľubomíra Goljerová; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??