Kváskovanie

Seriál týždňa

Kváskovanie

08. 05. 2020 08:16

Doba je čudná. Po uliciach chodíme s rúškom, umývame si ruky celé hodiny, učíme sa a pracujeme doma. A tak sa menia aj naše zvyky a záľuby. Mnohí z nás pečú vlastný chlieb či pečivo. Dá sa to s droždím, ale aj s kváskom. Spolu s Lenkou Dzobovou sa kváskovaniu budeme venovať celý tento týždeň. Pre tých čo nevedia o čo ide, krátke vysvetlenie:

Kváskovanie 1

Čoraz viac ľudí sa zaujíma o takzvané kváskovanie. Namiesto droždia dávajú do cesta vlastný kvások vyrobený podľa starej receptúry iba z múky a vody. Aj keď to znie jednoducho, je to celkom veda. A tak sa Lenka Dzobová pýtala na najdôležitejšie zásady.

Kváskovanie 2

Včera sme hovorili o tom, ako si pripraviť kvások iba z dvoch surovín - z múky a vody. Podľa tejto starej receptúry pečie aj mladá mamička Petronela. Na rozhovor s Lenkou Dzobovou prišla aj s bochníkom kváskového chleba. Vyzeral výborne a ešte lepšie chutil.

Kváskovanie 3

Pozývame vás opäť do kuchyne, v ktorej čoraz viac mladých gazdiniek kváskuje - cesto na pečenie im vykysne vďaka kvasu, ktorý si samy vypestujú. Pozor ale na pojmy - aj keď takémuto kvasu hovoria nežne kvások, nepridávajú doň droždie ani mlieko či cukor, ale len múku a vodu. A tak dnes s Lenkou Dzobovou porovnávame:

Kváskovanie 4

Celý týždeň s Lenkou Dzobovou pečieme podľa starej receptúry - kvások si vyrábame iba z múky a vody. A ako sme sa presvedčili, je to celá veda, preto sa nečudujte, ak sa vám zo začiatku nedarí. A hoci sa o tom milovníkom kvásku hovorí ťažko, tento pekárenský zázrak môže aj ochorieť či dokonca umrieť. V tom prípade pozor:

Kváskovanie 5

 

Autorka: Lenka Dzobová; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??