Ako zlepšiť separovanie odpadu

Seriál týždňa

Ako zlepšiť separovanie odpadu

15. 05. 2020 08:16

Ako zlepšiť separovanie odpadu v domácnosti počas koronakrízy, to je téma seriálu tohto týždňa. Viac ľudí doma totiž znamená aj viac odpadu. Ako si s ním zodpovedne poradiť? S profesionálkou z Inštitútu cirkulárnej ekonomiky Petrou Cséfalvayovou hovorila Blažena Bóoczová.

Ako zlepšiť separovanie odpadu 1

Najlepší odpad v domácnosti je taký, ktorý vôbec nevznikne. Preto je dobré vyhýbať sa napríklad zbytočným obalom pri nákupoch. V súčasnej situácii má však prednosť hygiena a epidemiologické opatrenia. Blaženu Bóoczovú preto zaujímalo, podľa čoho sa pri obaloch orientovať. Po radu išla na Inštitút cirkulárnej ekonomiky k Petre Cséfalvayovej.

Ako zlepšiť separovanie odpadu 2

V Seriáli týždňa sme už hovorili o minimalizovaní odpadu i o tom, ako správne separovať papier. V dnešnej časti bude reč o ďalších recyklovateľných odpadoch - a to je sklo a kov. Blažena Bóoczová hovorila s odborníčkou na cirkulárnu ekonomiku, Petrou Csefalvayovou.

Ako zlepšiť separovanie odpadu 3

Popri dobre recyklovateľných materiáloch, ako je papier, sklo alebo kov, sú tu ešte plasty a tetrapaky. Aj tie sa dajú zrecyklovať, a to napriek tomu, že sú vyrobené z ropy, ktorá nie je obnoviteľným zdrojom. Blažene Bóoczovej povedala viac Petra Csefalvayová z Inštitútu cirkulárnej ekonomiky.

Ako zlepšiť separovanie odpadu 4

Je tu posledný diel seriálu o separovaní odpadu, ktorý dnes Blažena Bóoczová venovala kuchynským zvyškom. Nedojedené pečivo, ovocie, zelenina, ale aj varené jedlo totiž často putuje do koša. Čo na to hovorí Petra Csefalvayová z Inštitútu cirkulárnej ekonomiky?

Ako zlepšiť separovanie odpadu 5


 

Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??