Chystáme sa na prázdniny

Seriál týždňa

Chystáme sa na prázdniny

26. 06. 2020 08:16

Chystáme sa na leto. To je téma seriálu tohto týždňa, v ktorom sa pozrieme na to, ako by mohli alebo mali vyzerať prázdniny po takmer troch mesiacoch dištančného vzdelávania a jednom mesiaci, keď sa niektoré deti vrátili do lavíc. Budú tohtoročné prázdniny výnimočné alebo úplne obyčajné? Blažena Bóoczová sa opýtala najprv detí, čo by chceli cez prázdniny robiť.

Chystáme sa na prázdniny 1

Ďalší diel seriálu s Blaženou Bóoczovou začneme spomienkami. Aké leto si radi pripomínate? Hovoria manželia a rodičia - Miriam a Dalibor.

Chystáme sa na prázdniny 2

Aj vy sa už chystáte na leto? Najmä rodičia s deťmi potrebujú presný plán na prázdniny a niekedy je to naozaj ťažké. Nie každý má poruke ochotných starkých, nie každé dieťa môže ísť do tábora. Blažena Bóoczová dnes povie o ďalšej možnosti a to sú detské či materské centrá.

Chystáme sa na prázdniny 3

K letu a k prázdninám patria tábory pre deti. V ostatných rokoch sú obľúbené najmä tie denné a ponuka je široká - svoj tábor si nájdu športovci, umelci, vedci, parádnice i tanečnice. Trochu sa síce upravili počty detí v jednej skupine, ale prihlasovanie je v plnom prúde. Dnešná časť seriálu bude teda táborová - prehľad si urobila aj Blažena Bóoczová.

Chystáme sa na prázdniny 4

Program na leto pre deti pripravujú aj školy. Tohtoročnou novinkou sú napríklad letné školy, ktoré chce finančne podporiť aj ministerstvo školstva. Ide o týždňové turnusy s dennou dochádzkou, kde by sa učivo malo preberať interdisciplinárne a zážitkovo. Čo hovorí na prázdninové učenie psychologička? Blažena Bóoczová sa opýtala Michaely Artemiou.

Chystáme sa na prázdniny 5

 

Autorka: Blažena Bóoczová; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??