Rok 2020 je aj rokom pôrodných asistentiek

Rok 2020 je aj rokom pôrodných asistentiek

Práca pôrodných asistentiek je stará ako ľudstvo samo. Kedysi sme ich poznali ako babice, ktoré pomáhali rodiť doma - dnes ich nájdeme v nemocniciach. A keďže rok 2020 je vyhlásený aj za rok pôrodných asistentiek - Ľubomíra Hulínová im vzdala hold aj našim príbehom.

Pôrodné asistentky 1

Tento týždeň hovoríme o práci pôrodných asistentiek - kedysi ich poznala celá dedina. Hovorilo sa im babice a potenciálne rodičky poznali od malička. Dnes ich nájdeme v nemocniciach, kam sa za nimi vybrala aj Ľubomíra Hulínová.

Pôrodné asistentky 2

Rok 2020 je venovaný pôrodným asistentkám. Ľubomíra Hulínová s nimi už absolvovala prípravu na pôrod. Dnes ide do tuhého a bude okolo toho aj trochu kriku.

Pôrodné asistentky 3

Tento týždeň hovoríme o veciach, ktoré nezastavila ani pandémia.
V centre našej pozornosti sú pôrodné asistentky, ale dnešná časť bude venovaná aj mužom. Ľubomíra Hulínová vypátrala jediného pôrodného asistenta u nás a celý príbeh začneme oteckami, ktorí už väčšinou stoja pri svojich partnerkách na pôrodnej sále.

Pôrodné asistentky 4

Dnes sme vo finále príbehu o pôrodných asistentkách. Hovorili sme už čo robia pred, i počas pôrodu, dnes nás bude zaujímať ako ich prácu ovplyvnila všadeprítomná pandémia. Detičky sa rodia ďalej bez ohľadu na koronu a tak Ľubomíru Hulínovú zaujímalo, ako to teraz vyzerá v nemocnici.

Pôrodné asistentky 5

Autorka: Ľubomíra Hulínová; Foto: TASR