Sprievodcovia v čase korony

Sprievodcovia v čase korony

Včera /21. 2./ sme si pripomenuli svetový deň turistických sprievodcov. Ale cestovný ruch sa momentálne zmieta v obrovskej kríze. Ľudia necestujú, nespoznávajú, nenavštevujú cudzie kraje a krajiny. Napriek tomu, sprievodcovia na nich čakajú a väčšina z nich sa snaží pauzu využiť efektívne. Ako? To zisťoval Lukáš Mano.

Sprievodcovia 1

Venujeme ho turistickým sprievodcom, ktorí tento rok ešte len čakajú na svojich klientov. Včera sme hovorili o tom, čo robia počas pandémie - dnes sa pozrieme na to, ako sa človek vlastne stane sprievodcom...Pýtal sa Lukáš Mano.

Sprievodcovia 2

Turistický sprievodca sa počas svojej kariéry stretne s tisíckami ľudí. Hoci všetkých spája túžba spoznať a vidieť niečo nové, každý z nich je iný. Počúvajte pokračovanie príbehu Lukáša Mana.

Sprievodcovia 3

Dobrý sprievodca by mal kombinovať fakty a údaje s príbehmi, zaujímavosťami, či vtipmi. Je to najlepší návod, ako si získať pozornosť turistov. A aký by mal byť jeho prejav? Lukáš Mano sa na to opýtal tých najpovolanejších.

Sprievodcovia 4

Minulú nedeľu sme si pripomenuli svetový deň turistických sprievodcov a im sme venovali aj náš príbeh. Hovorili sme o časoch pandémie, o špeficifických klientoch - dnes sa pozrieme do blízkej budúcnosti - aj táto profesia sa totiž rokmi mení - prichádzajú nové požiadavky, štýly, technológie. Čo je momentálne v kurze - pýtal sa Lukáš Mano.

Sprievodcovia 5

Autor: Lukáš Mano; Foto: TASR