MS vo futbale 2022
MS vo futbale 2022

Život na dedine

Život na dedine

Blízkosť prírody, vlastná záhradka, malý bazén pre deti a veľká terasa na stretnutie s priateľmi... Aj také môžu byť predstavy o živote na vidieku. Či sú naozaj reálne, zisťoval v príbehu "Život na dedine" Lukáš Mano:

Život na dedine - 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Život na dedine - je naša téma...Vidiek, príroda, záhradka, susedia...Je toto ten správny obraz, alebo sa veci menia? Mnohé obce sa v súčasnosti stávajú satelitmi väčších miest, sťahuje sa do nich viac mladých ľudí a zvýšený počet obyvateľov vytvára tlak na kapacitu obecných škôlok či škôl. Pokračuje Lukáš Mano.

Život na dedine - 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Mnohé obce z okrajových častí Slovenska sa vyľudňujú. Mladí odchádzajú do väčších miest, prípadne do zahraničia. Dôvod je prostý - širšia ponuka pracovných príležitostí a možností. Ale sú aj takí, ktorí zostávajú, alebo sa po rokoch vracajú do rodných končín. Príbeh o živote na vidieku pripravuje Lukáš Mano:
Život na dedine - 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


S príchodom prvých mrazov a vyšších cien sa na našom vidieku, v malých i väčších obciach začali využívať aj alternatívne zdroje vykurovania. Najpopulárnejšie však stále sú kozuby, kotly či kachľové pece na tuhé palivo. Pokračuje Lukáš Mano.

Život na dedine - 4 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Príbeh na tento týždeň sme venovali životu na vidieku. Neodmysliteľnou súčasťou tohto koloritu je aj obecný farár. Farnosť v Budimíre neďaleko Košíc vedie kňaz Martin Gnyp, ktorý Lukášovi Manovi povedal aj o vrcholiacich prípravách na advent:

Život na dedine - 5 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Autor: Lukáš Mano; Foto: CANVA

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame