Noc vonku

Noc vonku

Tentoraz to bude o chlade, ľuďoch bez domova a akcii, ktorá pomôže otvoriť oči aj laikom. Noc vonku organizuje OZ Vagus  - ľuďom ponúka možnosť vymeniť pohodlie svojich domovov za noc v zime pod holým nebom. Vyskúšať si to prišla aj Mária Petríková a ako prvú oslovila  riaditeľku Vagus-u  Alexandru Károvú:

Noc vonku - 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Nocľah pod holým nebom - aj to je život ľudí bez domova...Aké je to náročné si vyskúšali spolu s Máriou Petríkovou účastníci akcie OZ Vagus. Vybočili zo svojej komfortnej zóny, teplo sa obliekli a rozložili sa v areáli Novej Cvernovky. V lete sa to dá - ako však zvládnuť zimu? O svoje skúsenosti sa podelil aj Zizi, ktorý strávil na ulici 2 roky.

Noc vonku - 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Prespávanie na ulici a v zime, nie je vôbec jednoduché. My sme dali slovo ľuďom, ktorí si to vyskúšali na vlastnej koži vďaka akcii Noc vonku. Bola medzi nimi aj Mária Petríková.

Noc vonku - 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Ponúkame v ňom autentické svedectvá ľudí, ktorí za zúčastnili akcie Noc vonku. Ide o skúsenosť, o solidaritu s ľuďmi bez domova, pre ktorých je ulica často jediným miestom na nocľah, hygienu či stravu.  Prispôsobiť sa týmto podmienkam je pre nás ostatných náročné - skúsila to aj Mária Petríková.

Noc vonku - 4 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Počas celého týždňa sme hovorili o ľuďoch, ktorí sa dobrovoľne odhodlali stráviť noc vonku - v zime - a aj takto skúsiť, čo prežívajú ľudia bez domova. Bola medzi nimi aj Mária Petríková - celý večer, noc, aj ráno testovala//spovedala samu seba,  aj ostatných účastníkov akcie:

Noc vonku - 5 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Autorka: Mária Petríková; Foto: CANVA

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame