Július Andrássy. Spoznal manželku vďaka francúzskemu cisárovi?

Július Andrássy. Spoznal manželku vďaka francúzskemu cisárovi?

Bol to jeden z najvýznamnejších európskych politikov. Július (maď. Gyula) Andrássy zastával v Uhorsku najvyššie pozície. Počas revolučných rokov 1848/49 však musel emigrovať, keďže mu doma hrozila poprava. Po Rakúsko-Uhorskom vyrovnaní sa stal prvým uhorským ministerským predsedom a neskôr rakúsko-uhorským ministrom zahraničia. Jeho život sa točil stále okolo politiky, no stačila náhoda, aby zažil radosť aj z úspechu na poli lásky.

Július Andrássy. Spoznal manželku vďaka francúzskemu cisárovi? Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Hovorí Nikola Radová z Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína v Trebišove, ktoré pripravilo podujatie venované osudovému stretnutiu grófa Andrássyho s jeho láskou. Program v kaštieli má dve časti. Prvá je v exteriéri, kde sa dozviete všetko nielen o pozadí tejto historickej udalosti, ale aj o živote slávneho politika. Môžete sa odviezť na bričke ťahanej koňmi a bude aj ohňová šou. Druhá časť programu vnútri kaštieľa ponúka dobovú módnu prehliadku, ples Napoleona III., nebude chýbať dobová hudba, či malé občerstvenie. Tu si však musíte svoje miesto vopred rezervovať. Podujatie sa uskutoční v piatok 22. septembra 2023 od 16:00 a ďalšie informácie o ňom sa dozviete na stránke múzea, alebo priamo v kaštieli v Trebišove.

Ďalšie časti rubriky História blízka-vzdialená nájdete tu.

Autor: Juraj Šimko FOTO: Wikipedia

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame